Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Η γωνιά της Team!Rhaegar
Λοιποοον... ειναι λιγο μπερδεμένα τα πραματα.  8-|

Οι δυο στρατοί συναντήθηκαν στα ρηχά του Green Fork. Οταν πολεμάς, δε λες "να κάθομαι συνεχεια στα στεγνά μη γλιστρήσω". Εντωμεταξυ... διαβάζω στο World of Ice and Fire ότι τόσο ο Ραίγκαρ όσο και ο Ρομπερτ οταν συναντήθηκαν ητανε... έφιπποι! Οπότε πάπαλα όλα αυτά που είπα πριν; Δεν ξερω. Δεν διευκρινίζεται αν πάλεψαν συνεχεια πάνω στα άλογα ή καποια στιγμή ξεπέζεψαν. Το μόνο που ξέρουμε είναι ότι οταν δεχτηκε το μοιραιο χτυπημα ο Ραιγκαρ, γονάτισε. Αρα... ητανε στα ποδια του στο νερό. Άρα είχανε ξεπεζέψει... λέω... δεν ξερω...  (think)

Δεν μπορεις πάντως να οριοθετησεις πού θα σε βγαλει μια μάχη. Δεν ειναι θεμα εξυπνάδας, είναι η αναρχία του πολέμου. Αρχιζεις να βαρας και πας όπου σε πάει η ορμή των όπλων και η μοίρα. Δυστυχως τον Ραιγκαρ τον εφερε η μοιρα αντιμέτωπο με τον Ρομπερτ. Τι να εκανε, να το εβαζε στα ποδια, "εεε, ξάδελφε, τι κάνεις, εγώ να φεύγω τώρα, μη σε απασχολώ, έχω να πάω ζαρζαβάτια στην Ελια να κάνει χορτόπιτα, μπάααι"; Οχι, ρε κουμπάρια. Ο Ραιγκαρ πολέμησε γενναια, με ευγένεια, με τιμή... Και πεθανε.  ;(

Επιμένω, θέλω να γίνει έρημος το ποτάμι. Έστω χωράφι να φυτέψω γαλάζια ρόδα.  (punch)  Tongue

Μακάρι να μας δωσει λεπτομερειες σε καποιο βιβλιο ο Μαρτιν. Και... θέλω και δεν θελω να κάνει το HBO μινι σειρά μόνο πρηκουελ GoT, γεγονότα από Αιρυς και μετά. Θελω γιατι θα ειναι τε-λει-ο, δεν θελω γιατι... θα πεθανει ο Ραιγκαρ στο τελοοοοος....  ;(

Ναι. Εχω λογοδιάρροια σημερα. Σορρυ. Ειμαι σπίτι αδιάθετη και το ρίχνω στον Ραιγκαρ.  (angel) (blush) Tongue
Promise me, Ned...
Reply


Messages In This Thread
Η γωνιά της Team!Rhaegar - by arwyn - 25-07-2015, 08:51 AM
Απ: Η γωνιά της Team!Rhaegar - by arwyn - 26-07-2015, 04:32 PM
Απ: Η γωνιά της Team!Rhaegar - by K. - 09-12-2015, 08:29 AM
Απ: Η γωνιά της Team!Rhaegar - by K. - 10-12-2015, 11:52 AM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 5 Guest(s)