Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Η γωνιά της Team!Rhaegar
Καλως ήλθες [member=2881]Aerion Targaryen[/member] !

Ναι, αποτεφρώθηκε ο Ραίγκαρ.  ;(

Διάβαζα που λέτε κάτι πολύ ενδιαφέροντα πραματα στο αγγλικό φορουμ, αναλύσεις φαν. Δεν προλαβαίνω να σας τα πω όλα, δουλεύω σήμερα. Εν συντομία, υπάρχει περίπτωση ο Τζον, όσο αναρρώνει από τα μαχαιρώματα, να ολοκληρώσει το όνειρό του στις κρύπτες του Γουίντερφελ. Μπορεί να δει τη Λυάννα να του μιλάει, μπορεί τον Νεντ (αν και το σώμα του δεν ειναι εκεί). Θέλω όμως να δει και τον Ραίγκαρ, τον πατέρα του...


Ονειρευτηκε οτι ηταν πισω στο Γουιντερφελ, περνωντας κουτσαινοντας διπλα απο τους πετρινους βασιλιαδες πανω στους θρονους τους. Τα γκριζα γρανιτενια ματια τους γυριζαν και τον ακολουθουσαν καθως περνουσε, και τα γκριζα γρανιτενια τους δαχτυλα εσφιγγαν πανω στις λαβες των σκουριασμενων σπαθιων πανω στις αγκαλιες τους. Δεν εισαι Σταρκ, τους ακουγε να μουρμουριζουν, με βαθιες γρανιτενιες φωνες. Δεν υπαρχει μερος για σενα εδω. Φυγε μακρια. Περπατησε βαθυτερα μεσα στο σκοταδι. “Πατέρα;” φωναξε. “Μπραν; Ρικον;” Κανεις δεν απαντησε. Ενας παγωμενος ανεμος φυσουσε στο σβερκο του. “Θειε;” φωναξε. “Θειε Μπεντζεν; “Πατέρα; Σε παρακαλώ, πατέρα, βοηθα με.” Απο πάνω ακουγε τυμπανα. Εχουνε γιορτη στη Μεγαλη Αιθουσα, αλλά εγω δεν ειμαι ευπροσδεκτος εκει. Δεν ειμαι Σταρκ και αυτο δεν ειναι το μέρος μου.

Δική μου μετάφραση, όχι τέλεια.

Με ανατριχιαζει το γεγονός οτι λέει οτι δεν ειναι Σταρκ, του λενε οτι δεν ειναι Σταρκ και φωναζει τον πατερα του... Αντε, ρε Ραιγκαρ, στο καλό σου, κάνε παιχνίδι κάπως! Βρες τροπο να βοηθησεις το γιο σου!

Κάτι υπάρχει στις κρυπτες.... Ισως ο Τζον ονειρευτει, ισως πάει ο ιδιος και τις ανοιξει. Ημερολογια του Ραιγκαρ, με πληθος πληροφοριων που ειχε μαζεψει; Ναι! Πλιζ!

Θελω το Winds of Winter. Εστω. Διοτι η Ανοιξη μάλλον ονειρο θα μας μεινει ετσι που το παει ο Μαρτιν, με το συμπαθειο...

Promise me, Ned...
Reply


Messages In This Thread
Η γωνιά της Team!Rhaegar - by arwyn - 25-07-2015, 08:51 AM
Απ: Η γωνιά της Team!Rhaegar - by arwyn - 27-07-2015, 12:59 PM
Απ: Η γωνιά της Team!Rhaegar - by K. - 09-12-2015, 08:29 AM
Απ: Η γωνιά της Team!Rhaegar - by K. - 10-12-2015, 11:52 AM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 12 Guest(s)