Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Η γωνιά της Team!Rhaegar
Πιστεύω ότι ο Νεντ δε φέρει το ίδιο μίσος για τον Ραίγκαρ γιατί γνωρίζει περισσότερα από τον Ρόμπερτ. Πράγματα που δεν μπορούσε να του τα αποκαλύψει για διάφορους λόγους (τον εξής έναν: Τζον).

Δεν είναι τυχαίο άλλωστε που ο Νεντ λέει στην Άρυα:

«Αχ, Άρυα, παιδί μου, κρύβεις αγριάδα μέσα σου. Το "αίμα του λύκου" το 'λεγε ο πατέρας μου. Το είχε και η Λυάννα, το είχε ακόμη παραπάνω ο αδελφός μου ο Μπράντον. Και τους οδήγησε και τους δυο σε πρόωρο θάνατο.»

Ο Νεντ φαίνεται να πιστεύει ότι ο θάνατος της Λυάννα οφείλεται στο αίμα του λύκου που είχε μέσα της. Άρα, ήταν κάποια πράξη της Λυάννα που την οδήγησε στο θάνατο ή και κάποια πράξη δική της κι όχι μόνο η πράξη ενός άλλου άντρα, του Ραίγκαρ εν προκειμένω, όπως φαίνεται να πιστεύει ο Ρόμπερτ.

Γενικά, είναι μια πολύ θλιβερή ιστορία για όλους τους πρωταγωνιστές. Για το Ραίγκαρ που έχασε τα νιάτα του και η οικογένειά του σφαγιάστηκε, για τη Λυάννα που έχασε τα νιάτα της κι ίσως και τον άντρα που αγαπούσε, για τον Ρόμπερτ που έμεινε με το απωθημένο ενός έρωτα που μπορεί να αποδεικνυόταν ότι δεν ήταν τόσο μεγάλος αν τελικά τον εκπλήρωνε, για τον Νεντ που θρήνησε δύο αδέρφια και αναγκάστηκε να ζει μέσα στα ψέματα για δεκαπέντε χρόνια, για τον Τζον που μεγάλωσε χωρίς να γνωρίσει γονείς και με τη ρετσινιά του μπάσταρδου. Και για όλους τους γύρω τους που επηρεάστηκαν έμμεσα ή άμεσα από τον θάνατό τους και τις συνέπειες των πράξεών τους.
[Image: tumblr_o93djqxP231rg4myfo1_500.gif]
Reply


Messages In This Thread
Η γωνιά της Team!Rhaegar - by arwyn - 25-07-2015, 08:51 AM
Απ: Η γωνιά της Team!Rhaegar - by nirne - 31-07-2015, 05:26 PM
Απ: Η γωνιά της Team!Rhaegar - by K. - 09-12-2015, 08:29 AM
Απ: Η γωνιά της Team!Rhaegar - by K. - 10-12-2015, 11:52 AM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 6 Guest(s)