Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Η γωνιά της Team!Rhaegar
Ο έρωτας για μένα δεν είναι χαζομάρα, είναι μεγάλο πράγμα. Ειδικά αν είναι πολύ δυνατός. Δεν ξέρω πόσοι άνθρωποι - ακόμη και ανάμεσά μας - μπορούν να αντισταθούν σ' αυτόν και να πνίξουν τόσο έντονα, συγκλονιστικά και overwhelming συναισθήματα και να μείνουν σωστοί και άμεμπτοι κλπ. Προσωπικά, το να κινήθηκε ο Ραίγκαρ από έρωτα, δεν θα τον μειώσει καθόλου στα μάτια μου. Αντίθετα, θα μου αποδείξει απλά ότι ήταν ανθρώπινος κι όχι απαθής, ψυχρός, υπολογιστής κλπ. Δεν πρόκειται να καταδικάσω έναν άνθρωπο επειδή απλά ήταν άνθρωπος και αγάπησε πολύ. Ούτε πρόκειται γι' αυτό το λόγο να τον βάλω ίσα κι όμοια με τον Ράμσεϊ και το Βουνό, όπως κάνουν άλλοι.....  :|

Το μόνο πρόβλημα για μένα θα είναι ότι η ιστορία δεν θα είναι τόσο ενδιαφέρουσα, αν το όλο κίνητρο ήταν απλά και μόνο ο έρωτας. Αν ο Ραίγκαρ πήγε και έκλεψε την Λυάννα επειδή απλά δεν μπορούσε να ζήσει χωρίς αυτήν, η ιστορία δεν θα κρύβει την "ίντριγκα" και το μυστήριο που όλοι ελπίζουμε ότι κρύβεται από πίσω. Και προσωπικά, νομίζω ότι κάτι άλλο έχει συμβεί ή μάλλον ΚΑΙ κάτι άλλο έχει συμβεί που τον έκανε να δράσει γρήγορα και βιαστικά.

edit: επίσης, δεν έμεινε ένα χρόνο κρυμμένος. Όπως διάβασα τελευταία σ' ένα χρονοδιάγραμμα που έκανε κάποιος, μαζί με τις μετακινήσεις, όλα τα πήγαιν' έλα κλπ των πρωταγωνιστών, το χρονικό διάστημα που έμεινε "κρυμμένος" ο Ραίγκαρ ήταν δύο με τρεις μήνες.
[Image: tumblr_o93djqxP231rg4myfo1_500.gif]
Reply


Messages In This Thread
Η γωνιά της Team!Rhaegar - by arwyn - 25-07-2015, 08:51 AM
Απ: Η γωνιά της Team!Rhaegar - by nirne - 16-10-2015, 05:23 PM
Απ: Η γωνιά της Team!Rhaegar - by K. - 09-12-2015, 08:29 AM
Απ: Η γωνιά της Team!Rhaegar - by K. - 10-12-2015, 11:52 AM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 4 Guest(s)