Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Εδώ Γκρινιάζουμε Ελεύθερα! (πιθανά σπόιλερς)
#98
Πρώτη φορά δεν έχω καμιά διάθεση να γράψω κάτι για το επεισόδιο. Τι να πω; Τα ίδια και τα ίδια; Βαρέθηκα και να τα λέω. Το ένα επεισόδιο διαδέχεται το άλλο και η γραφή τους παραμένει το ίδιο κακή.

Όλες οι σκηνές είναι φτιαγμένες για άλλους λόγους κι όχι για να πουν την συνέχεια της ιστορίας. Γεμίσματα επί γεμισμάτων για εντυπωσιασμό ή για να εμφανίσουν αγαπημένους ηθοποιούς κι ας μην έχουν ιδιαίτερο νόημα οι σκηνές τους ή για να τα βολέψουν κάπως ώστε να φτάσουν όπως όπως στο γεγονός που έχουν στο μυαλό τους να δείξουν αργότερα. Οι δε διάλογοι χωρίς καμιά έμπνευση και κανένα ενδιαφέρον. Όλοι μοιάζουν να μιλάνε με τον ίδιο τρόπο και να κάνουν τα ίδια αστεία.

Δεν είναι ότι σε προηγούμενες σεζόν δεν γινόταν αυτό, αλλά γινόταν σε πολύ μικρότερο ποσοστό. Τώρα όλη η σειρά είναι έτσι και ελάχιστα πράγματα έχουν ουσία. Με κούρασε πραγματικά. Άσε που βαριέμαι αφόρητα τα επεισόδια αυτής της σεζόν στο σύνολό τους και είναι η πρώτη φορά που μου συμβαίνει αυτό. Και να φανταστεί κανείς ότι όλα αυτά είναι καινούργια πράγματα για μας τους αναγνώστες και θα έπρεπε να μας προκαλεί κάποιο ενδιαφέρον τώρα που έχουμε επιτέλους νέο υλικό της ιστορίας. Πέρυσι, αναρωτιόμουν αν φέτος που θα παρακολουθώ τα επεισόδια, θα μου αρέσουν περισσότερο επειδή δεν θα υπάρχουν βιβλία για να τα συγκρίνω. Δεν υπάρχουν βιβλία λοιπόν και όλα όσα βλέπουμε ή τα περισσότερα τέλος πάντων είναι νέα, και παρ' όλα αυτά μου φαίνονται ανιαρά μέχρι θανάτου. Οι δε χαρακτήρες, τα κίνητρά τους και η δράση τους... χάρτινα όλα. Τι κρίμα.

Ναι, σήμερα δεν έχω καμιά διάθεση ούτε καν να εκνευριστώ. Μ' έχει πιάσει μια μελαγχολία.
[Image: tumblr_o93djqxP231rg4myfo1_500.gif]
Reply


Messages In This Thread
Απ: Εδώ Γκρινιάζουμε Ελεύθερα! (πιθανά σπόιλερς) - by nirne - 16-05-2016, 01:39 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)