Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Εδώ Γκρινιάζουμε Ελεύθερα! (πιθανά σπόιλερς)
[member=2852]Winter is here[/member] Το να πηγαίνουν ξαφνικά τα πράγματα όπως τα θέλουμε και όλα ωραία και δίκαια και σωστά (αν εξαιρέσεις τη Σέρσεϊ, που κι εκεί όμως ήταν κάτι που το περιμέναμε) μου δημιούργησε μια αίσθηση του τύπου "βρε μπας και μας δουλεύουνε"  (devil)

[member=2875]Prousalis[/member]  Ε, ναι! Πες τα χρυσόστομε  (clap)

[member=2032]SANDOR CLEGANE[/member]  έχεις απόλυτο δίκιο και για τα παιδάκια με χάλασε πολύ κι εμένα. Μπράβο σου και για την παρατήρησή σου σχετικά με την αυτοκτονία του Τόμμεν την οποία προσωπικά βρήκα απόλυτα δικαιολογημένη και συνεπή με το χαρακτήρα του όπως έχει παρουσιαστεί στη σειρά. Τα βιβλία τώρα είναι άλλη ιστορία αλλά επειδή τα έχω διαβάσει καιρό δεν θυμάμαι πολλές λεπτομέρειες σχετικά με τον Τόμμεν. |(

Και μιας και δε μου αφήσατε και τίποτα εγώ θα γκρινιάξω για την στάση του Τζον στο θέμα της διαδοχής και στη συνέχεια την ανακήρυξη ως βασιλιά. Η συγκεκριμένη σκηνή παρόλη την έντασή της (αν και ήταν copy-paste με τη σκηνή του Ρομπ) μου δημιούργησε αμηχανία κυρίως λόγω της στάσης του Τζον. Δεν το περίμενα απ' αυτόν.  ;(
Και εξηγούμαι. Η Σάνσα του είπε ότι δεν ενδιαφέρεται να γίνει η αρχόντισσα του Γουίντερφελ και αυτός είπε α καλά εντάξει  αφού το λές εσύ δεν θα σου χαλάσω χατήρι; Θα περίμενα να την υποστηρίξει σε αυτό που είναι νόμιμο δικαίωμά της και να της πει εσύ δικαιωματικά έχεις τον τίτλο και πρέπει να τον κρατήσεις, αλλά μην ανησυχείς εγώ θα είμαι πλάι σου και θα σε στηρίζω. Αυτό θα ήταν το σωστό. Και όταν οι Βόρειοι τον ανακηρήσσουν βασιλιά πάλι θα περίμενα τουλάχιστον να διαμαρτυρηθεί. Η ευκολία με την οποία τα δέχτηκε όλα αυτά μου δείχνουν μια ματαιοδοξία (επιτέλους κατάλαβαν όλοι την αξία μου) που αν και εν μέρει την κατανοώ ωστόσο δεν περίμενα να είναι ισχυρότερη από το σωστό, το νόμιμο και το πρέπον.  :[member=2123][/member]
Fear cuts deeper than swords
Reply


Messages In This Thread
Απ: Εδώ Γκρινιάζουμε Ελεύθερα! (πιθανά σπόιλερς) - by Sword of the morning - 30-06-2016, 12:55 AM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)