Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Spoilers] - Επεισόδιο 10ο - The Winds of Winter
#86
Η σεζόν έκλεισε με ένα ωραίο επεισόδιο.Γενικά ήταν μια ουσιαστική σεζόν(αν εξαιρέσεις κάποια σημεία όπως πολιορκία στο ρίβερραν),έχουμε μπει στην τελική ευθεία.Δεν ήταν η πιο ανατρεπτική σεζόν αλλά εδώ που τα λέμε πως να είναι !; Τα πράγματα έχουν ξεκαθαρίσει κάπως,δεν είμαστε στην αρχή που δεν ξέραμε καν ποιοι είναι οι σημαντικοί χαρακτήρες.Επίσης όταν υπεραναλύουμε τα πάντα,την κάθε λεπτομέρεια εξετάζοντας την κάθε θεωρία ,πόσο ανατρεπτική να γίνει πια αυτή η σειρά  Tongue 
Ακόμη να πω πως εμένα δε με ενοχλεί καθόλου το φαινόμενο με τις τηλεμεταφορές..Αφού γίνεται συνέχεια και έχει ξεκαθαριστεί απο τους συντελεστές της σειράς,δε νομίζω οτι αξίζει να χαλιέμαι γι αυτό.

Τέλος Θα ήθελα να ξεκαθαρίσουν και 2 πράγματα ακόμα,αλλά δυστυχώς δεν υπήρχαν εξηγήσεις σε αυτή τη σεζόν..
Πρώτον τι έγινε με τους δράκους? 2 σεζόν δεν μπορούσε να τους κουμαντάρει και ξαφνικά αρχίζει να τους ελέγχει απόλυτα!!??
Απλά πέρασαν την εφηβεία τους και τώρα όλα είναι τέλεια? Απ οτι έχω ακούσει στα βιβλία υπήρχε κάποιος τρόπος για να τους ελέγχεις. Στη σειρά το πέρασαν έτσι..
Και δεύτερον τι έγινε με τον Βάρυς? Πως ξαφνικά τον δέχτηκε η Ντανυ? Δεν θα έπρεπε να υπήρχε μια σκηνή με τον Τύριον να προσπαθεί να την πείσει να τον δεχτεί? η με τον Ιλυριο που να της εξηγεί οτι ο Βάρυς την στήριζε εδώ και καιρό?
Απλά της έφερε τα πλοία απο το Ντορν και όλα μέλι γάλα?- Δεν πειράζει που με κατασκόπευες και με ήθελες νεκρή(αυτά ξέρει η Ντανυ για τον Βάρυς) αφού μου έφερες πλοία πάμε να κατακτήσουμε το westeros και σε θέλω πλάι μου-...
Reply


Messages In This Thread
Απ: [Spoilers] - Επεισόδιο 10ο - The Winds of Winter - by greyworm - 28-06-2016, 12:53 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 5 Guest(s)