Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Επεισόδιο 4ο- The Spoils Of War.
#28
[member=2032]SANDOR CLEGANE[/member] και εγώ νόμιζα πως είχε λάθος ο υπότιτλος όταν διάβασα πως ο χρυσός έχει φθάσει στο Kings Landing και χρειάστηκε να το ξαναγυρίσω πίσω ώστε να ακούσω τι είπε ο Τάρλυ.
-> Εδώ ίσως το σενάριο μπάζει καθώς η αποστολή του Τζέιμυ από τα λεγόμενα της Σέρσει ήταν να πάρει τον χρυσό των Τυρέλ... Πώς ξέμεινε πίσω να φυλάει τα κρασιά και τα σανά? Έχω την εντύπωση πώς 1)ο χρυσός είναι σημαντικός ώστε να ενισχυθεί η Σέρσει, 2)έπρεπε να βάλλουν σε μια μάχη Τζέιμυ+Ντρόγκον, και 3)οι προμήθειες είναι μια σημαντική απώλεια για μια πιθανή πολιορκία του Kings Landing.

Στην σκηνή δεν πρόσεξα το οικόσημο των Τάρλυ. Λογικά ο στρατός τους δεν ήταν μαζί με τους Λάνιστερ. Αυτός που πήδηξε και πέταξε τον Τζέιμυ απο το άλογο καθώς ο Ντρόγκον του έριχνε φωτιά ήταν ο Μπρόν ή ο Ντίκον Tάρλυ?Νομίζω όποιος και να είναι απο τους 2 ότι δεν θα την βγάλλει ζωντανή.

Show Content

[member=3229]mmoud[/member] το valonqar μπορεί να μην έχει γένος σαν επίθετο αλλά ουσιαστικά σημαίνει μικρός-η αδερφός-η. Δεν μπορεί να αναφέρεται στην Άρυα καθώς δεν έχει καμιά συγγένεια με την Σέρσει για την οποία έγινε η προφητεία (εκτός αν οι σεναριογράφοι έχουν καμιά τρελή έμπνευση).

Διάβαζα σε ξένα site ότι το βέλος που χτύπησε τον Ντρόγκον ίσως είναι ποτισμένο με δηλητήριο...Ελπίζω να ειναι υπερβολές



Edit: Τα ορθογραφικά μου πάνε σύννεφο...
“Your words will disappear. Your house will disappear. Your name will disappear. All memory of you will disappear.”  The revenge of Sansa Stark.

"The last thing you're ever going to see is a Stark smiling down at you as you die." "Winter came for House Frey". The revenge of Arya Stark.
Reply


Messages In This Thread
Απ: Επεισόδιο 4ο- The Spoils Of War. - by jermn - 07-08-2017, 02:50 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)