Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Επεισόδιο 4ο- The Spoils Of War.
#59
Καλησπέρα αδέλφια και καλώς με βρήκατε (rofl) (rofl), εννοώ ότι σας διαβάζω χρόνια, αλλά τώρα αποφάσισα να γράψω για πρώτη φορά!!
Ίσως όσοι έχετε διαβάσει τα βιβλία να μπορείτε να με διαφωτίσετε σε μερικά ερωτηματα που μου γεννήθηκαν στο τελευταίο επεισόδιο.

Ο μπραν ρωτάει τον Μπέιλις: ξέρεις σε ποιον ανήκει; (το στιλετο)

Ερώτηση που γεννά άλλες ερωτήσεις: Σε ποιον άνηκε; Σίγουρα σε βάθος χρόνου θα άνηκε σε κάποιο πολύ ισχυρό ιστορικό πρόσωπο πιθανότατα Ταργκάριεν (ίσως τα βιβλία να λένε για ποιον κατασκευάστηκε αρχικά) αλλά ας μην το πάμε τόσο πίσω. Ποιος το έδωσε στον δολοφόνο για να σκοτώσει τον Μπραν; και μην βιαστείτε να πείτε η Σερσου ή ο Τζειμι γιατι αυτο νομιζα κι εγω αλλα τα γεγονότα το απορρίπτουν. Ποιος σκοτωσε τον Τζον Αρριν; δεν τον σκοτωσε η ΣΕρσι λογο του the seed is strong. Τον σκότωσε ο Μπειλις, το συνομολογούν ξεκάθαρα με την "θλυμενη" χηρα του. Ο Μπειλις τον σκοτωσε και η Αδελφη της Καταλιν έστειλε Ψεύτικο μήνυμα με κοράκι για να βάλουν οι stark στο στόχαστρο τους Lanister. Ενα μεγάλο μέρος του σχεδίου του Μπειλις στηρίζονταν στην σκάλα απο το χαος που θα δημειουργουσε ο πολεμος λυκων και λιονταριών. Και ο Μπραν το ξέρει. Οι λανιστερ πήγαν στο winterfel σαν φίλοι, δεν είχαν σκοπό να πειράξουν κανεναν, αν ο μπραν δεν έβλεπε τα αδελφάκια δεν θα πάθαινε τίποτα κακό απο αυτους.

Πιστεύω οτι ο δολοφόνος δεν πληρώθηκε απο τους λανιστερ για να κρατήσουν το μυστικό τους. Πληρώθηκε ξεκάθαρα απο τον Μπειλις. Ειχε ηδη έτοιμη την ιστορία "..το έχασα σε στοίχημα απο τον Τυριον" για να εξωθήσει τις δυο μεγάλες οικογένειες σε πόλεμο. Πιστεύω οτι ο Μπραν θα δεχόταν δολοφονική επίθεση είτε στο κρεβάτι είτε σκαρφαλωμενος σε δεντρο.

Τι λετε;

Υ.γ Αν νομισετε μερικοι οτι το nickname μου δεν εχει σχεση με την σειρα, κανετε λαθος... Ο ΜΑκουμπερ υπαρχει και θα ειναι η μεγαλυτερη αποκαλυψη ever...old nany knows
Reply


Messages In This Thread
Απ: Επεισόδιο 4ο- The Spoils Of War. - by Macumber - 09-08-2017, 03:55 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 6 Guest(s)