Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Who is your mother Jon Snow?
#1
Σκέφτηκα να ανοίξω αυτό το thread γιατί έχω ακούσει διάφορα και εδώ για το ποια είναι η μητέρα του Jon. Όποτε ας πει ο καθένας ποια νομίζει ότι είναι και που στηρίζει την υπόθεση αυτή.
Niemand ist eine größerer Feind als der seinem wohltäter gegenüber undankbare~Unknown.
Reply
#2
Έχω ακούσει τόσες θεωρίες και έχω ίσες πιθανότητες για όλες!! Ασάρα, Λυάννα, η κόρη ενός ψαρά που πέθανε!!! Δεν μπορώ να διαλέξω Wink
Dragons old and young, true and false, bright and dark. And you. A small man with a big shadow, snarling in the midst of it all.
Reply
#3
Quote:Έχω ακούσει τόσες θεωρίες και έχω ίσες πιθανότητες για όλες!! Ασάρα, Λυάννα, η κόρη ενός ψαρά που πέθανε!!! Δεν μπορώ να διαλέξω Wink
Γιαυτο ειπα ας πει ο καθενας την υποθεση του αλλα και γιατι το πιστευει



και γιατι εγω δεν ειπα την δικια μου
Niemand ist eine größerer Feind als der seinem wohltäter gegenüber undankbare~Unknown.
Reply
#4
Λοιπόν η αλήθεια είναι ότι δεν πιστεύω και πολύ αυτό που θα πω, αλλά δεν μου αρέσει να υποστηρίζω τις πιο πιθανές θεωρίες, αλλά προτιμώ τις εκπλήξεις.

Για αυτό θα πω ότι, ναι μεν η μητέρα του είναι η Λυάννα, αλλά ο πατέρας του δεν είναι ο Ράεγκαρ, αλλά ένας εκ των αδερφών της Λυάννα ! Δηλαδή Νεντ ή Μπράντον.
Για τον Μπράντον δεν ξέρουμε πολλά, μόνο ότι ήταν wild boy, και για τον Νεντ ότι, ναι μεν είναι τέρας ηθικής, αλλά στον κόσμο του Μάρτιν όλοι έχουν υποπέσει σε σφάλματα. Αυτό θα μπορούσε και να εξηγήσει την ντροπή του Νεντ. Επίσης, ο ηθοποιός που ενσαρκώνει τον Θήον, είπε ότι ο Μάρτιν του αποκάλυψε τους γονείς του Τζον, και ότι θυμίζουν Star Wars φάση.

Άλλη περίπτωση ; Ο Μανς Ρέιντερ πατέρας του. \"Luke(Jon), i am your father !\"
Owner & Administrator
Reply
#5
εγω ειμαι της αποψης Λυαννα-Ραεγκαρ.
\"Power is a curious thing...
Power resides where men believe it resides;
It\'s a trick, a shadow on the wall, and a very small man can cast a very large shadow.\"
Reply
#6
Quote:Για αυτό θα πω ότι, ναι μεν η μητέρα του είναι η Λυάννα, αλλά ο πατέρας του δεν είναι ο Ράεγκαρ, αλλά ένας εκ των αδερφών της Λυάννα ! Δηλαδή Νεντ ή Μπράντον.
Για τον Μπράντον δεν ξέρουμε πολλά, μόνο ότι ήταν wild boy, και για τον Νεντ ότι, ναι μεν είναι τέρας ηθικής, αλλά στον κόσμο του Μάρτιν όλοι έχουν υποπέσει σε σφάλματα. Αυτό θα μπορούσε και να εξηγήσει την ντροπή του Νεντ. Επίσης, ο ηθοποιός που ενσαρκώνει τον Θήον, είπε ότι ο Μάρτιν του αποκάλυψε τους γονείς του Τζον, και ότι θυμίζουν Star Wars φάση.
Λοιπόν γιατί κάποιος stark δεν μπορεί να είναι ο πατέρας.
Ο Brandon- ο Brandon είχε πεθάνει το 281 (όποτε και εξαφανίστηκε η Lyanna) και ο Jon γεννήθηκε το 283. Πιστεύω ότι η εγκυμοσύνη δεν μπορεί να κραταεί 2 χρόνια.
Ο Νed- O Ned λατρεύει τους Old Gods οι όποιοι λένε ότι η αιμομιξία είναι αμάρτημα άρα δεν το βλέπω πιθανό. Επίσης η Lyanna είχε εξαφανιστεί για 2 χρόνια πριν να την βρει ο Ned όταν γέννησε ή όταν είχε μόλις γεννήσει τον Jon όποτε και χρονικά δεν ταιριάζει.


Quote:Άλλη περίπτωση ; Ο Μανς Ρέιντερ πατέρας του. \"Luke(Jon), i am your father !\"
I would really love it but no. Και πάλι χρονικά δεν ταιριάζει αλλά και τίποτα δεν υπάρχει που να δείχνει μια σχέση μεταξύ τους.
Niemand ist eine größerer Feind als der seinem wohltäter gegenüber undankbare~Unknown.
Reply
#7
Κανας Mad King Aerys που βίασε τη Λυάννα, να μην είναι μόνο.
"Who are you, child?"
"No one."
Reply
#8
Quote:Λοιπόν γιατί κάποιος stark δεν μπορεί να είναι ο πατέρας.
Ο Brandon- ο Brandon είχε πεθάνει το 281 (όποτε και εξαφανίστηκε η Lyanna) και ο Jon γεννήθηκε το 283. Πιστεύω ότι η εγκυμοσύνη δεν μπορεί να κραταεί 2 χρόνια.
Ο Νed- O Ned λατρεύει τους Old Gods οι όποιοι λένε ότι η αιμομιξία είναι αμάρτημα άρα δεν το βλέπω πιθανό. Επίσης η Lyanna είχε εξαφανιστεί για 2 χρόνια πριν να την βρει ο Ned όταν γέννησε ή όταν είχε μόλις γεννήσει τον Jon όποτε και χρονικά δεν ταιριάζει.

Και τα 2 τα υποθέτεις. Το ότι ο Jon γεννήθηκε το 283, είναι σχετικό. δεν έχουμε πιστοποιητικό γέννησης, και ναι, θα βόλευε να έλεγαν ότι γεννήθηκε 2 χρόνια μετά.
Όσο για το 2ο, μπορεί να μην γέννησε σόνι και καλά όταν πέθανε. Μπορεί να γέννησε 2 χρόνια πριν, και να πέθανε από κάτι άλλο, you never know. Τέλος για την πίστη του Νεντ, ουδείς αλάνθαστος, πόσο μάλλον στον κόσμο του Μάρτιν...

Πάρτε και μια άλλη περίπτωση. ο Jon γιος της Λυάννα και του Ρόμπερτ ! Ξέρουμε ότι ο Ράιγκαρ έκλεψε την Λυάννα, δεν ξέρουμε αν ήθελε και αυτή...
Επίσης θα είχε και μια πολύ καλή εξήγηση το ότι έβαλε την Kingsguard να φιλάει την Λυάννα. Τι πιο λογικό από το να φυλάξεις έναν αιχμάλωτο, τον νεογέννητο γιο αυτουνού που σου κάνει επίθεση...
Owner & Administrator
Reply
#9
Quote:Κανας Mad King Aerys που βίασε τη Λυάννα, να μην είναι μόνο.

τρελό σκηνικό, αλλά θα γούσταρα !
Reply
#10
It is known... ο Ned είναι ο πατέρας του και η Κουέιθ η μητέρα του !!!
Dragons old and young, true and false, bright and dark. And you. A small man with a big shadow, snarling in the midst of it all.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)