Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
\'Δικοι μας\' χαρακτηρες στο Game of Thrones
#1
Καλησπερα σε ολους! Smile Το ξερω οτι μπορει να ακουγεται λιγακι χαζο,αλλα οταν μου αρεσει πολυ μια σειρα φτιαχνω το δικο μου χαρακτηρα μεσα σε αυτη τη σειρα.Ετσι και στο Game of Thrones εχω φτιαξει δικο μου χαρακτηρα.Εσεις εχετε σκεφτει καποιο χαρακτηρα?Νομιζω οτι θα θελαμε ολοι να ειμαστε στο Game of Thrones Wink
#2
να φτιαξω δικο μου χαρακτηρα οχι.να ταυτισω τον ευαυτο μου με καποιον χαρακτηρα απο τον κοσμο του GOT ναι.ο χαρακτηρας ειναι ο κυριος που εχω για nickname :oops:
Chaos is a ladder.Many who try to climb it fail,never get to try again.The fall breaks them. And some are given a chance to climb but they refuse.They cling to the realm,or the gods,or love illusions.Only the ladder is real.The climb is all there is.
#3
Quote:να φτιαξω δικο μου χαρακτηρα οχι.να ταυτισω τον ευαυτο μου με καποιον χαρακτηρα απο τον κοσμο του GOT ναι.ο χαρακτηρας ειναι ο κυριος που εχω για nickname :oops:

Εγώ δεν μπορώ να πω πως έχω δικο μου χαρακτήρα. Αλλά τείνω προς αυτό που λέει ο Petyr.... ταυτίζομαι με χαρακτήρες και τους θεωρώ τον εαυό μου στο παιχνίδι. Ή τουλάχιστον πως θα ήθελα να ήμουν! Οπότε πρώτος έρχεται ο Βάρυς, Δεύτερος ο Μικροδάκτυλος κι τρίτος ο Τάιγουιν!
Dragons old and young, true and false, bright and dark. And you. A small man with a big shadow, snarling in the midst of it all.
#4
Εγω εχω φτιαξε δικο μου χαρακτηρα (ισως φταιει και το αντικειμενο που σπουδαζω,που ειναι ο κινηματογραφος Smile ).Ο χαρακτηρας μου λοιπον λεγεται Irina Arryn,ειναι η κορη του Jon Arryn και την Lysa Tully,την οποια μεγαλωσαν οι Stark στο Winterfell σαν να ηταν παιδι τους,γιατι οι Arryn ειχαν εχθρα με μια αλλη οικογενεια και η οικογενεια αυτη σκοτωσε τον διδυμο αδελφο της Irina.Η Irina ειναι στην ιδια ηλικια με τον Robb Stark και οταν γινεται 13 φευγει απο το Winterfell και παιρνει εκδικηση απο αυτους που εχουν σκοτωσει τον αδελφο της και στη συνεχεια διαφευγει προς το Essos.Ξεχασα να αναφερω οτι ειναι πολυ καλη πολεμιστρια και πηγε στο Winterfell μετα το θανατο του αδελφου της.Αρχικα ηταν στο King\'s Landing με τους γονεις της.Μετα το θανατο του πατερα της,επιστρεφει στα Westeros και βοηθαει τον Robb στον πολεμο στο εναντια στους Lannister.Πώς σας φαινεται? Smile
#5
Quote:Πώς σας φαινεται? Smile

βαλε μεσα εναν βιασμο , ενα νοθο παιδι , εναν ανεκπληρωτο ερωτα , εναν ακρωτηριασμο , μια κακοποιηση , κατι που να σε φερνει πιο κοντα σε Μαρτιν-ικο χαρακτηρα , και τοτε θα ταιριαζεις ακομα περισσοτερο στο ολο κονσεπτ του GoT. Καλη παντως η προσπαθεια που εκανες ως εδω Smile
\"Power is a curious thing...
Power resides where men believe it resides;
It\'s a trick, a shadow on the wall, and a very small man can cast a very large shadow.\"
#6
Σκεφτηκα να εχει σχεση με τον Robb,καθως μεγαλωσαν μαζι και αναπτυχθηκε κατι μεταξυ τους(του εχω μια μεγαλη αδυναμια οπως φαινεται αλλωστε Smile ),να μενει εγκυος και να μισει την Talisa οπως ειναι φυσικο,καθως παραταει τη δικια μου για να παντρευτει εκεινη.Οσο προχωραει η σεζον ο χαρακτηρας μου θα αναπτυσσεται ακομη περισσοτερο Big Grin
#7
Κοίτα, αν η κοπελιά είναι Άρρυν, τότε θα ταίριαζε να την είχες βάλει να παντρευόταν νωρίς νωρίς τον Ρομπ, για να έπαιρνε και τίποτα πολεμιστές από την κοιλάδα του Άρρυν. Γιατί η κοιλάδα δεν έχει πάρει καθόλου μέρος στον πόλεμο μέχρι στιγμής. Θα ήταν χρήσιμο να είχαν για συμμάχους τους Άρρυν, και επίσης ο Φρέυ δε θα πρότεινε στον Ρομπ να παντρευτεί κάποια κόρη του.

Απ\' όσο μου φαίνεται από τα λεγόμενά σου δεν έχεις διαβάσει τα βιβλία, οπότε το αφήνω εδώ.

// Τι κάνεις σε ένα φόρουμ που θα μπορούσες να κάνεις τρελό σπόιλ στον εαυτό σου; Κρίμα θα ναι...
"Who are you, child?"
"No one."
#8
Και σχετικά με το θέμα, πριν δω τη δεύτερη σεζόν, φανταζόμουν πως θα είναι αυτή που θα κλέψει την παρθενιά του Τζον Σνόου.

Μετά μπήκε η Ύγκριτ στο παιχνίδι και είναι τρομερή, οπότε δεν πρόλαβα να τη φανταστώ και πολύ.
"Who are you, child?"
"No one."
#9
Quote:// Τι κάνεις σε ένα φόρουμ που θα μπορούσες να κάνεις τρελό σπόιλ στον εαυτό σου; Κρίμα θα ναι...

Δεν υπάρχει τίποτα πιο φανταστικό από τον αυτοσποϊλεριασμό Wink
Dragons old and young, true and false, bright and dark. And you. A small man with a big shadow, snarling in the midst of it all.
#10
Quote:Δεν υπάρχει τίποτα πιο φανταστικό από τον αυτοσποϊλεριασμό Wink

Κοπανάω τον εαυτό μου όποτε μου κάνω σπόιλ. Βέβαια τα περισσότερα μου τα έχουν κάνει άλλοι.
"Who are you, child?"
"No one."


Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)