Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Spoilers] The Winds of Winter: Book 6 of a Song of Ice and Fire (pre-order)
#1
Αδημονώντας για το βιβλίο η αδερφή μου έψαχνε μήπως μπορει να το προ-παραγγείλει.
Τελικα μπορείς να το βάλεις σε wishlist κ οταν βγει σε ειδοποιουν.
Το θέμα δεν ειναι αυτο αλλα η περίληψη που το συνοδευει...
Γούρλωσα τα ματια μου με αυτα που διαβασα κ δεν ξερω καν αν ειναι επισημο ή το έχει γράψει κανένας άσχετος!
Παραθέτω το λινκ μηπως με διαφωτίσει κάποιος με περισσότερες πληροφορίες και πιο καθαρό μυαλό  :o :o :o

http://www.amazon.com/gp/product/0002247...HWK55XCGG2
Reply
#2
Θυμάμαι ότι είχε γίνει μια συζήτηση πάνω σ' αυτήν την προβληματική περίληψη, αλλά δεν θυμάμαι καθόλου τι ειπώθηκε. Ίσως άλλα μέλη να βοηθήσουν περισσότερο.
[Image: tumblr_o93djqxP231rg4myfo1_500.gif]
Reply
#3
εντελώς προβληματική ομως :o
Reply
#4
Το μόνο προβληματικό που διαπιστώνω είναι ότι όλα αυτά ακούγονται πολύ λογικά...
Reply
#5
Υπάρχει τεράστιο κενό αναμεσα σε αυτα που διαβάσαμε στο 5ο βιβλίο κ την συγκεκριμένη περίληψη για το 6ο..
Θα μπορούσε πιο ευκολα να ειναι περίληψη για το 7ο βιβλίο!
Reply
#6
Το πρόβλημα για μένα δεν είναι αν είναι λογικά ή όχι όσα περιέχονται στην περίληψη, αλλά πώς είναι δυνατόν να γνωρίζει κάποιος την υπόθεση του έκτου βιβλίου και μάλιστα να τη δώσει στη δημοσιότητα από τη στιγμή που ο Μάρτιν την κρατάει σαν επτασφράγιστο μυστικό και κανείς δεν έχει ισχυριστεί ότι τη γνωρίζει πέρα από τους δύο παραγωγούς της τηλεοπτικής σειράς που σίγουρα δεν την αποκάλυψαν σε κανέναν γιατί έχουν συμφέρον από την διαφύλαξη του μυστικού. Το ίδιο ισχύει και για τους εκδοτικούς οίκους που εκδίδουν τα βιβλία του Μάρτιν. Στην πραγματικότητα, δεν νομίζω ότι οι εκδοτικοί γνωρίζουν την υπόθεση, αλλά και αν τη γνώριζαν και την έβγαζαν στη δημοσιότητα τόσο καιρό πριν την έκδοση, είμαι σίγουρη ότι ο Μάρτιν θα γινόταν πυρ και μανία.

Με λίγα λόγια, νομίζω ότι είναι φέικ.
[Image: tumblr_o93djqxP231rg4myfo1_500.gif]
Reply
#7
το λινκ έγινε 404 ούτε στο search του  amazon το βγαζει
αρα ότι ηταν αυτό που εγραφε (δεν το ειχα δει) ήταν μούφα
Arthur: And now it begins.
Eddard: Nowy tends Big Grin
Reply
#8
Τι είχε γράψει ρε παιδιά, ένα 404 βγάζει μόνο και δεν το βρίσκω.
She was his most trusted counsellor and his right hand
Reply
#9
[member=3233]Alysanne Targaryen[/member] . το μόνο που θυμάμαι μετά από τόσο καιρό είναι ότι έλεγε πως η Ντάνυ βρισκόταν ήδη στο Γουέστερος με τους δράκους της και πολεμούσε με... κάποιους. Δεν αποτελώ και μεγάλη βοήθεια, το ξέρω. Ελπίζω κάποιος άλλος φίλος εδώ να θυμάται περισσότερα.
[Image: tumblr_o93djqxP231rg4myfo1_500.gif]
Reply
#10
Εγώ ουτε καν ειχα ασχοληθει, γιατι ήδη οι νέες πληροφορίες γύρω απτη σειρά ειναι καθημερινές σχεδον. Δε μου έκανε αίσθηση να βάλω στο κεφάλι μου πράγματα που πιθανότατα ήταν μπουρδες  (giggle)
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)