Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Αγαπημένη πανοπλία
#1
Ποια πανοπλία σας αρέσει περισσότερο

Stark
Show Content

Baratheon of Dragonstone
Show Content

House Martell
Show Content

House Arryn
Show Content
House Greyjoy
Show Content
House Lannister
Show Content
House Tully
Show Content
House Baratheon of Storms End
Show Content
House Tyrell
Show Content
House Targaryen
Show Content

Unsullied

Show Content


Kingsguard
Show Content

The Hound

Show Content

The Mountain
Show Content


Night Watch
Show Content


Wildlings
Show Content

City Watch
Show Content

Brienne of Tarth
Show Content
edit: διορθώθηκε ο κώδικας - mod
"Προσπαθούσα να κερδίσω το θρόνο για να σώσω το βασίλειο, όταν θα έπρεπε να σώσω το βασίλειο για να κερδίσω το θρόνο."
Reply
#2
House Stark αν και μου αρέσει και η πανοπλία του Stannis
"Προσπαθούσα να κερδίσω το θρόνο για να σώσω το βασίλειο, όταν θα έπρεπε να σώσω το βασίλειο για να κερδίσω το θρόνο."
Reply
#3
Δεδομένου ότι στη σειρά έκαναν την πανοπλία των Ταργάρυεν σαν τενεκέ ξεγάνωτο  Tongue

διαλέγω την απείρως πιο εντυπωσιακή απ' όλες πανοπλία των Λάννιστερ. Οι στρατιώτες τους μοιάζουν με αρχαίους Ρωμαίους!
[Image: tumblr_o93djqxP231rg4myfo1_500.gif]
Reply
#4
(19-05-2016, 07:00 AM)nirne link Wrote: Δεδομένου ότι στη σειρά έκαναν την πανοπλία των Ταργάρυεν σαν τενεκέ ξεγάνωτο  Tongue

Συμφωνω!
Εγώ διαλέγω των Σταρκ για συναισθηματικούς λόγους !  (inlove)


edit: διορθώθηκε το πρόβλημα με την παράθεση - mod
winter is coming
Reply
#5
Τα ψάρια έχουν ωραία πανοπλία, αλλά για συναισθηματικούς λόγους, επιλέγω Λάννιστερ.


Η πανοπλία του Οίκου Μπαράθηον του Ντραγκονστόουν είναι ωραία, μόνο και μόνο επειδή την φοράει ο Στάννις.  ]Smile


Μου αρέσει επίσης και η πανοπλία της ΒΦ


Show Content
He was sick of it, sick of lords and lies, sick of his father, his sister, sick of the whole bloody business.
Reply
#6
Ανεξάρτητα με την αισθητική οι πιο σωστες και ολοκληρωμένες  για μάχη ειναι των Ταιρελ και των Αρυν
Arthur: And now it begins.
Eddard: Nowy tends Big Grin
Reply
#7
Εγω θα πω  του Σταννις, αν και δεν μου αρεσουν γενικα οι πανοπλιες στη σειρα
Ο ΒΑΣΙΛΙΑΣ ΤΟΥ ΒΟΡΡΑ!
Reply
#8
[member=3008]WardenOfTheNorth1[/member]  (βλέπω μόλις τώρα  ότι υπάρχει :  " WardenOfTheNorth "  ,  " WardenOfTheNorth5 "  .  Είσαι ο ίδιος ; ) ,
+ για το μεράκι σου  και παρόλο  που έβλεπα κάθε φορά καποιες διαφορές στις πανοπλίες  ποτέ μου δεν σκέφτηκα να ψάξω αν όντως κάθε οίκος είχε διαφοετικές. Φυσικά έβλεπα τα κράνη πχ Λάννιστερ, Βορειών, Στάνις,  αλλά υπέθετα ότι οι άλλοι λίγο πολύ θα ήταν ίδια.  Κι όμως ,  να μια ωραία λεπτομέρεια πυ δεν πρόσεξα ποτέ.
Πριν δω τις πανοπλίες που μας έχεις αναρτήσει (σ' ευχαριστούμε) ,  θα έβαζα με τη μία  "Λάννιστερ"  γιατί με εντυπωσίαζε το κράνος τους,  κάτι το ιδιόμορφο  και διαφορετικό απ' τα άλλα, 
αλλά βλέποντας τα όλα,
ψηφίζω * των 'Άρυν",  χωρίς να φαίνονται καθαρά οι λεπτομέρειες,  αλλά μ' αρέσει το σχήμα απ' τα κράνη τους.

Απ'τον πρώτο κύκλο που είδαμε,  βλέπουμε την Άρυα να "παίζει"  μ' ένα χοντροκομμένο κρανος Βορείων.  Δεν συμπάθησα την κοψιά τους,  όπως και του Στάνις  που μου θυμίζει μεταλλικό καπέλο Τζόκεΐ .

* αν έμπαινε στην ψηφοφορία  αυτή που μας δείχνει η Σιέρα,  των Τζέιμι και Μπάρισταν  ( τα κράνη  δε μ' αρέσουν ,  αλλά έτσι κι αλλιώς πότε είδαμε τον Τζέιμι και Μπάρισταν με κράνη ;  )  θα ήταν χωρίς αμφιβολία η πρώτη μου προτίμηση
A hound will die for you
  but never lie to you
Reply
#9
Λάννιστερ. Το κόκκινο χρώμα της πανοπλίας μαζί με τα ιδιόμορφα κράνη τις καθιστά αρκετά εντυπωσιακές.
“The bleeding star bespoke the end. These are the last days, when the world shall be broken and remade. A new god shall be born from the graves and charnel pits.”
Reply
#10
(19-05-2016, 11:50 AM)SANDOR CLEGANE link Wrote: [member=3008]WardenOfTheNorth1[/member]  (βλέπω μόλις τώρα  ότι υπάρχει :  " WardenOfTheNorth "  ,  " WardenOfTheNorth5 "  .  Είσαι ο ίδιος ; ) ,
+ για το μεράκι σου  και παρόλο  που έβλεπα κάθε φορά καποιες διαφορές στις πανοπλίες  ποτέ μου δεν σκέφτηκα να ψάξω αν όντως κάθε οίκος είχε διαφοετικές. Φυσικά έβλεπα τα κράνη πχ Λάννιστερ, Βορειών, Στάνις,  αλλά υπέθετα ότι οι άλλοι λίγο πολύ θα ήταν ίδια.  Κι όμως ,  να μια ωραία λεπτομέρεια πυ δεν πρόσεξα ποτέ.
Πριν δω τις πανοπλίες που μας έχεις αναρτήσει (σ' ευχαριστούμε) ,  θα έβαζα με τη μία  "Λάννιστερ"  γιατί με εντυπωσίαζε το κράνος τους,  κάτι το ιδιόμορφο  και διαφορετικό απ' τα άλλα, 
αλλά βλέποντας τα όλα,
ψηφίζω * των 'Άρυν",  χωρίς να φαίνονται καθαρά οι λεπτομέρειες,  αλλά μ' αρέσει το σχήμα απ' τα κράνη τους.

Απ'τον πρώτο κύκλο που είδαμε,  βλέπουμε την Άρυα να "παίζει"  μ' ένα χοντροκομμένο κρανος Βορείων.  Δεν συμπάθησα την κοψιά τους,  όπως και του Στάνις  που μου θυμίζει μεταλλικό καπέλο Τζόκεΐ .

* αν έμπαινε στην ψηφοφορία  αυτή που μας δείχνει η Σιέρα,  των Τζέιμι και Μπάρισταν  ( τα κράνη  δε μ' αρέσουν ,  αλλά έτσι κι αλλιώς πότε είδαμε τον Τζέιμι και Μπάρισταν με κράνη ;  )  θα ήταν χωρίς αμφιβολία η πρώτη μου προτίμηση
Ήταν το αρχικό μου account αλλά δεν θυμάμαι τι έγινε...Μάλλον ξέχασα τον κωδικό
Των Lannister και της Βασιλικής φρουράς είναι ποιο εντυπωσιακές αλλά μου αρέσουν περισσότερο των Stark....Ίσως να επειδή είναι ο αγαπημένος μου οίκος 

"Προσπαθούσα να κερδίσω το θρόνο για να σώσω το βασίλειο, όταν θα έπρεπε να σώσω το βασίλειο για να κερδίσω το θρόνο."
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)