Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Επεισόδιο 5ο - Eastwatch
#1
Συζήτηση για το 5ο επεισόδιο του εβδόμου κύκλου της σειράς. Η αναφορά πληροφοριών από τα βιβλία είναι δυνατή.

Η συζήτηση μπορεί να ξεκινήσει με την έναρξη του επεισοδίου στις 4 το πρωί.

Οι πληροφορίες από τις διαρροές που υπήρξαν πριν την επίσημη προβολή της σειράς θεωρούνται σπόιλερ και δεν επιτρέπονται. Σ' αυτούς που επιθυμούν να αναφερθούν σ' αυτές, συνιστάται να κάνουν χρήση του πλαισίου σπόιλερ.
[Image: tumblr_o93djqxP231rg4myfo1_500.gif]
Reply
#2
-Αδυνατώ να καταλάβω με ποιά λογική διάλλεξαν να μας δείξουν μια περίληψη τουλάχιστον 2 εξαιρετικών επισοδείων.Είναι ηλίθιοι?...Λές και τους κυνηγούσε κάποιος,κι έπρεπε να μας πουν 10 σπουδαία πράγματα μέσα σε λίγα λεπτά...Κρίμα...το χειρότερο επισόδειο απο την πλευρά της σκηνοθεσίας..είμαι πραγματικά απογοητευμένος που είδα τόσο σημαντικά γεγονότα ''εν ριπή οφθαλμού''...Σπαταλούν χρόνο να μας δείξουν 2  ηλίθιους φρουρούς ,και δεν στέκονται να δείξουν σημαντικά για την πλοκή γεγονότα όπως θα έπρεπε....κρίμα,και πάλι κρίμα...
Reply
#3
Ειμαι  η Εφη και σας παρακολουθω ,εδω και λιγο καιρο.Εχω μια απορια,που μου εχει μεινει απο το τελευταιο επεισοδιο της εκτης σεζον.Ο βασιλιας της νυχτας, ηταν, ξανθος ,γαλανοματης.Ηταν ,απο τους πρωτους ανθρωπους.Απο ποιον οικο;;;ΛΑΝΙΣΤΕΡ;;; ΤΑΡΓΚΑΡΥΕΝ;;;;Μονο αυτοι οι οικοι ειχαν αυτα τα χρωματα....Και το ¨ΣΗΜΑ¨",ΠΟΥ ΦΕΡΕΙ Ο ΒΑΣΙΛΙΑς ΤΗΣ ΝΥΧΤΑΣ ΣΤΗΝ ΠΑΝΟΠΛΙΑ ΤΟΥ ,ΣΑΣ ΛΕΕΙ ΚΑΤΙ;;;μΕ ΤΑ ΒΙΒΛΙΑ ΕΧΩ ΠΑΘΕΙ ΤΗ ΠΛΑΚΑ ΜΟΥ..........ΑΠΟΣΥΝΤΟΝΙΖΟΜΑΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΑ ΑΠΟΛΑΥΣΩ.................................  :S :S :S :S :[member=2123][/member] :[member=2123][/member] :[member=2123][/member] :[member=2123][/member] :[member=2123][/member] :[member=2123][/member]
Reply
#4
Το σημείωμα του Μικροδάχτυλου ήταν  το μήνυμα που έστειλε η Σάνσα στον Ρομπ στην πρώτη σεζόν κι έγραφε τα εξής


"Robb, I write to you with a heavy heart. Our good king Robert is dead, killed from wounds he took in a boar hunt. Father has been charged with treason. He conspired with Robert's brothers against my beloved Joffrey and tried to steal his throne. The Lannisters are treating me very well and provide me with every comfort. I beg you: come to King's Landing, swear fealty to King Joffrey and prevent any strife between the great houses of Lannister and Stark."
Dracarys
Reply
#5
Επίσης σήμερα η Γκιλυ μας αποκάλυψε  πως ο Τζον δεν είναι ο Μπασταρδος του Ραιγκαρ  αλλά ο νόμιμος γιος του Ραιγκαρ Ταργκαριεν και της Λυαννα Σταρκ και διάδοχος του.
Dracarys
Reply
#6
[Image: I9WrmzU][Image: taMFs] (rofl) [Image: I9WrmzU] (rofl) (rofl) [Image: I9WrmzU.png] [Image: I9WrmzU.png]
Reply
#7
Εντάξει δεν έχω χρόνο τώρα να πω περισσότερα αλλά χοροπηδάω ενθουσιασμένη, από τα καλύτερα επεισόδια για μένα με τόσες πληροφορίες και τόσες εξελίξεις που δεν τις χωράει ο νους!!! Τα 4 πρώτα επεισόδια της σεζόν με είχαν αφήσει σχεδόν αδιάφορη, τώρα δεν κρατιέμαι για τα επόμενα δύο!!!!!!!!!!!!!  (rofl) (rofl) (rofl)  Συμφωνώ με [member=3481]Αίγκον V[/member] πως το υλικό ήταν τουλάχιστον για δυο επεισόδια αλλά πάλι καλα που ξεφύγαμε από τα ανιαρά! Πεθαίνωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω για την παρέα στο Ανατολικό Παρατηρητήριο!
Reply
#8
Καλά, ο Ντρογκον γουργουριζε σαν γατακι μιλαμε, μόνο που δεν ξάπλωσε ανασκελα να του χαιδεψει ο Τζον και την κοιλιτσα!!

(clap) (rofl)

Και νομιμος Ταργκαρυεν ο Γιαννάκης.... Χεχεχεχε!!!

Ο Γκεντρυ τελικα δεν εκανε τόσο κουπι οσο νομιζαμε.

Στο δε τελος, μαζευτηκαν ολοι οι Westeros' Defenders και πανε... πού πατε ρε Καραμητροι?? Να πιασετε ζομπι?? Ειστε σοβαροι?? ΠΩΣ??????

Promise me, Ned...
Reply
#9
-Τελικά το μυστικό είναι να χαιδέψεις τον δράκο της....Άμα τα καταφέρεις,την έχεις κάνει γατούλα.Ξεχνά και τα ΄''προσκυνήματα'' ,αποδέχεται και τα ''είμαι βασιλιάς,και δε χρειάζομαι την άδειά σου'',και σε κοιτά με μάτια 13χρονης που βλέπει τον Σάκη Ρουβά...
Reply
#10
(14-08-2017, 10:04 AM)dervil13 link Wrote: Επίσης σήμερα η Γκιλυ μας αποκάλυψε  πως ο Τζον δεν είναι ο Μπασταρδος του Ραιγκαρ  αλλά ο νόμιμος γιος του Ραιγκαρ Ταργκαριεν και της Λυαννα Σταρκ και διάδοχος του.



και ναι και οχι.


Ναι μας αποκάλυψε οτι ο πρίγκιπας συζήτησε διαζύγιο για να παντρευτεί καποια αλλη (Την Λυαννα κατα πάσα πιθανότητα, εγω το θεωρώ σίγουρο).
Οχι γιατι δεν μας ανέφερε οτι η καποια αλλη ειναι σε ενδιαφέρουσα... Λογικα θα πρεπει να υπαρχει καποια τετοια καταγραφή απο τον συγκεκριμένο μειστερ...
Εχω την εντυπωση οτι ο τυφλός κατι ειχε ρωτήσει τον Γιαννάκη για την καταγωγή του...


Ειμαι περίεργος πως θα μπουν σε σειρά ολα σε αυτο το θεμα...


Αλλα μην ξεχνάμε οτι μιλαμε για τον Μαρτιν.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)