Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Επεισόδιο 6ο - Beyond the Wall
#1
Συζήτηση για το 6ο επεισόδιο του εβδόμου κύκλου της σειράς, το οποίο διέρρευσε από το ΗΒΟ Ισπανίας. Η αναφορά πληροφοριών από τα βιβλία είναι δυνατή.

Η συζήτηση μπορεί να ξεκινήσει αμέσως. Όσοι δεν επιθυμούν να γνωρίζουν για το περιεχόμενο του επεισοδίου πριν την προβολή του, παρακαλούνται να μείνουν μακριά από το θρεντ αυτό μέχρι την Κυριακή.

Οι πληροφορίες από τις διαρροές που υπήρξαν πριν την επίσημη προβολή της σειράς θεωρούνται σπόιλερ και δεν επιτρέπονται. Σ' αυτούς που επιθυμούν να αναφερθούν σ' αυτές, συνιστάται να κάνουν χρήση του πλαισίου σπόιλερ.
[Image: tumblr_o93djqxP231rg4myfo1_500.gif]
Reply
#2
Υποτιτλους δεν μπορω να βρω... ;(
Reply
#3
Show Content
Reply
#4
Show Content


Reply
#5
Οι D&D αντί να ακολουθούν και να ακούν τον GRR Martin, έχουνε κάνει πλέον κολλητή την EL James;;; 50 Shades of Thrones ;;;  (think)


Τι φακινγκ μλκία ήτανε αυτη;;;  :x :x


Ζητώ ταπεινά συγγνώμη από τους leakers, που αν και ητανε 100% σωστοί, εγω τους ειχα υπεροπτικα απορριψει ως τρολλς και κακους φανφικάδες.  :S


Απο τα πιο βλακώδη πραματα που εχω δει, χωρίς λογική, χωρίς στοιχειώδη σεβασμό στο θεατή.


Ετσι μου ρχεται να μη δω καν το 7ο.



Promise me, Ned...
Reply
#6
(16-08-2017, 08:14 PM)arwyn link Wrote: Οι D&D αντί να ακολουθούν και να ακούν τον GRR Martin, έχουνε κάνει πλέον κολλητή την EL James;;; 50 Shades of Thrones ;;;  (think)


Τι φακινγκ μλκία ήτανε αυτη;;;  :x :x


Ζητώ ταπεινά συγγνώμη από τους leakers, που αν και ητανε 100% σωστοί, εγω τους ειχα υπεροπτικα απορριψει ως τρολλς και κακους φανφικάδες.  :S


Απο τα πιο βλακώδη πραματα που εχω δει, χωρίς λογική, χωρίς στοιχειώδη σεβασμό στο θεατή.


Ετσι μου ρχεται να μη δω καν το 7ο.


:
Μια λέξη μόνο:
Show Content
She was his most trusted counsellor and his right hand
Reply
#7
(16-08-2017, 08:14 PM)arwyn link Wrote: Οι D&D αντί να ακολουθούν και να ακούν τον GRR Martin, έχουνε κάνει πλέον κολλητή την EL James;;; 50 Shades of Thrones ;;;  (think)


Τι φακινγκ μλκία ήτανε αυτη;;;  :x :x


Ζητώ ταπεινά συγγνώμη από τους leakers, που αν και ητανε 100% σωστοί, εγω τους ειχα υπεροπτικα απορριψει ως τρολλς και κακους φανφικάδες.  :S


Απο τα πιο βλακώδη πραματα που εχω δει, χωρίς λογική, χωρίς στοιχειώδη σεβασμό στο θεατή.


Ετσι μου ρχεται να μη δω καν το 7ο.


:


To ίδιο ακριβώς έχω πάθει... να θυμηθούμε την αιτία...




Η Σερσει ήταν έτοιμη να συνθηκολογήσει, για να αφήσει ακόμα και τη Ντανυ να κάνει περμανάντ, (για αυτό αφήνει ζωντανό τον Τυριον) αλλά κανείς δεν περίμενε την απάντηση της. Θέλαν όλοι να το παίξουν thrillers mode... aka έβαλα τα χεράκια μου και έβγαλα τα ματάκια μου.


Πείτε μου τωρα ότι θα πέσει και το τείχος γιατί τα αγόρια δεν κρατιοντουσαν..και χάρισαν στον Νight king ένα δράκο για να επιστρέψουν στην Σερσει ένα ζόμπι, που ούτως η άλλως η δικαιολογία για περμανάντ θα έπιανε (από όσο λέει η ίδια στον Τζέιμι)...

Για αυτό όλη αυτή η σεναριακή επιτακτική ανάγκη;




Νομίζω πως διαβάζω fanfic,,, Η κάποιος έκανε το μυαλό μου fried σε αυτό το επεισόδιο,
Reply
#8
Αμάρτησα κι εγώ, διπλά! Μια γιατί είδα επεισόδιο πριν την κανονική προβολή κι άλλη μια που γράφω σχόλιο γι αυτό. Ο  (devil)  κατέλαβε το σώμα και την ψυχή μου...
Η σειρά εξελίσσεται σε ένα πολύ καλό action adventure rpg videogame, μα σε μια μέτρια -με καλό μπάτζετ- σειρά. Λίγο σενάριο, πολλές μάχες... και λίγο αίμα να μην μας πάνε και στο +18, να μείνουμε στο +15...
Κρίμα... Με το ζόρι θα δω το τελευταίο επεισόδιο, έτσι για τα 7 χρόνια που "φάγαμε" παρέα με τη σειρά.
Ο Θεός κρίνει το δέντρο από τους καρπούς, όχι από τις ρίζες. (Πάουλο Κοέλο)
Reply
#9
Απογοήτευση...
Δυστυχώς τα σποιλερς που όταν διέρρευσαν τα θεώρησα ως την πιο ηλιθια ιστορία που έχω ακούσει επιβεβαιωθηκαν πλήρως...
7 σαμουράι με 2-3 κομπαρσους στην πιο χαζή αποστολή που έχω ακούσει ποτέ ως προς τα κίνητρα της, πηγαίνουν μόνοι τους μέσα στο στόμα του λύκου, χωρίς καν τα απαραίτητα όπλα για να πιάσουν όμηρο ένα ζόμπι. Αφού λοιπόν πέφτουν πάνω σε μια περιπολο και ως εκ θαύματος πεθαίνουν όλα τα ζόμπι εκτός από ένα, οι 8 Τσακ Νόρις βρίσκονται αντιμέτωποι με εκατομμύρια νεκρούς εγκλωβισμενοι μέσα σε μια λίμνη πάνω σε ένα σπασμένο  κομμάτι  και σώζονται αφού μέχρι να ξαναπαγωσουν τα νερά, ένας από τους ήρωες σαν άλλος Σπύρος Λούης έτρεξε χωρίς να χαθεί μέσα στα χιόνια και έστειλε ταχυδρομικό περιστέρι στην άλλη άκρη της ηπείρου στην βασίλισσα των δράκων, η οποία με την σειρά της πέταξε σε χρόνο dt για να τους σώσει...
Και δεν έφταναν όλα αυτά, αφού έχασε τον έναν της δράκο, έσωσε τους πάντες πλην του πρωταγωνιστή, τον οποίο όμως έσωσε ο πεθαμένος θείος πάνω σε ένα άλογο το οποίο όμως δε μπορούσαν να καβαλησουν και οι δύο γι αυτό έμεινε πίσω να θυσιαστεί...
Στο τέλος ο καλός πρωταγωνιστής μέσα στο πλοίο της αγάπης μάλλον κάνει άλλη μια κρουαζιέρα στο γουεστερος αδιαφορώντας για το τι γίνεται στο βασίλειο του όπου οι αδερφές του τσακώνονται χωρίς κανέναν σοβαρό λόγο.
Μέσα σε όλα αυτά οι καλοί βρέθηκαν με έναν πεθάμενο για να τον πάνε σε μια κακουργα, που σε οποιαδήποτε λογική περίπτωση θα είχε χάσει μέχρι τώρα το κεφάλι της, ώστε να την πείσουν να συμμαχησει μαζί τους. Την ίδια στιγμή βέβαια έχασαν και έναν από τους τρεις δράκους που αναστηθηκαν τα πεθαμένα του και αυτουνού σε μια ακόμη σκηνή απείρου κάλους όπου οι πεθαμένοι αφού προφανώς έχουν και κάποια τμήματα βατραχανθρωπων, βρέθηκαν με μια πρόχειρη αλυσίδα μερικών χιλιομέτρων και του έκαναν απόψυξη...
Το Συμπέρασμα που βγαίνει βέβαια είναι ότι ο Τζον Σνοου όχι απλά δεν ξέρει τπτ, αλλά και προφανώς και δε μπορεί να μάθει και τπτ επειδή μάλλον είναι χαζός για αυτό κάνει την μια χαζομάρα μετά τη ν άλλη. Πόσες φορές έχει περάσει το τείχος μέχρι στιγμής; τέσσερις τουλάχιστον και οι περισσότερες ήταν και για χαζούς λόγους.

Η κατάσταση έχει ξεφύγει... Προφανώς ήθελαν μια ακόμη μάχη στον βορρά με τους Λευκούς και τους δρακους κ αι σκαρφιστηκαν αυτή την μπούρδα...
Reply
#10
Πείτε μου μόνο πως ο πλέον  άλλος δράκος θα μπορεί  να πετάει και φλόγες κανονικά! χαχαχα οτι να ΄ναι όμως φέτος

Της Ντάνυ τι της ήρθε φέτος και αποφάσισε ξαφνικά πως δεν θέλει να γίνει μάνα;

Ότι έγινε σε dragonstone και βόρεια του τοίχους στα 2 τελευταία επεισόδια απλά δεν έπρεπε να μας τα δείξουν. Γελοία αποστολή για γελοίους λόγους, ας μας δείχναν σκηνές απ το δέλο του μικροδάχτυολου καλύτερα και ας άφηναν τους άλλους για την επόμενη σεζόν, μήπως και σκεφτόντουσαν κάτι καλύτερο ως τότε
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)