Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Επεισόδιο 7ο - The Dragon and the Wolf
#1
Συζήτηση για το έβδομο και τελευταίο επεισόδιο του έβδομου κύκλου της σειράς. Η αναφορά πληροφοριών από τα βιβλία είναι δυνατή.

Η συζήτηση μπορεί να ξεκινήσει με την έναρξη του επεισοδίου στις 4 το πρωί.

Οι πληροφορίες από τις διαρροές που υπήρξαν μερικούς μήνες πριν την επίσημη προβολή της σειράς θεωρούνται σπόιλερ και δεν επιτρέπονται. Σ' αυτούς που επιθυμούν να αναφερθούν σ' αυτές, συνιστάται να κάνουν χρήση του πλαισίου σπόιλερ.
[Image: tumblr_o93djqxP231rg4myfo1_500.gif]
Reply
#2
Μόλις είδα ολόκληρο το επεισόδιο. Τελικά οι δαρροές των τελευταίων ημερών σχετικά με το τελευταίο επεισόδιο βγήκαν αληθινές μέχρι και την τελευταία λεπτομέρεια. Δεν ξέρω, αλλά εγώ προσωπικά δεν ξετρελάθηκα με το σημερινό επεισόδιο. Έχει καταντήσει λίγο σαπουνόπερα και ορισμένα γεγονότα δεν αναλύονται, όπως για παράδειγμα στην αρχική σκηνή τι έγινε εν τέλει; Αν οι Unsullied και οι  Dothraki όντως ετοιμάζονταν για επίθεση σε αυτό το κάστρο μιας και υπερέχουν αριθμητικά, δεν θα έπρεπε να το έχουν καταλάβει και ο Jamie και ο Bron να είναι τουλάχιστον αιχμάλωτοι;!
Reply
#3
Ενα θερμό ευχαριστώ στα ατομα που ειχανε διαρευσει ολοσωστα ολη τη σαιζον, μαζι με το φιναλε. Ετσι γλιτωσε το κεφαλι μου αλλεπαλληλα χτυπηματα σε ποικιλης σκληροτητας επιφανειες και το λαρυγγι μου βραχνιασμα απο τις φωνες και τα βρισιδια. Απλα ειδα (και) το φιναλε με ειρωνικο χαμογελο στα χειλη.


(bow) (bow) (bow) (bow) (bow) (bow) (bow)




Δεν εχω πλεον ΚΑΜΙΑ αγωνια για το πότε θα συνεχιστει αυτο το τηλεοπτικο φανφιξιον (κάτι λενε για 2019, μουαχαχαχαχα) . Η μονη μου αγωνια είναι να ζει και να βασιλευει ο Μάρτιν ωστε να μας δωσει τα επομενα βιβλια.  :S


Και, σας παρακαλώ Αντμινς και Μοντς, σας εκπλιπαρώ, θέλω να βάλω αβαταρ τον θεό Night King πανω στο Βισεριον να ριχνει το Τειχος και δεν μπορώ. Καμιά συμβουλή; Θενκς!  Smile


Α, ενα ευχαριστω όμως στους Dumb & Dumber που τουλαχιστον ειχανε την προτιμηση να πουνε τον Τζον, Αιγκον. ΟΚ, ναι, Αιγκον ο Τζον σας, αφου δεν αναφερατε πουθενα οτι ο Ραιγκαρ ειχε ηδη γιο Αιγκον. Θενκς, μπεϊμπιζ. Ετσι τουλαχιστον αυτος ο ηλιθιος, ανοστος, αγευστος Τζον/Αιγκον σας διαχωριζεται πλήρως από τον χαρακτηρα του Μάρτιν, ο οποιος υπαρχουνε βασιμα στοιχεια οτι λεγεται ΑιΜΜΜΜον, από τον αγαπημένο θειο του Ραιγκαρ και μεηστερ. Σωστη επιλογη για το φανφιξιον σας, D-D boys.  :o


(wasntme)


Υ.Γ. [member=194]nirne[/member] Δεν είδαμε, φιλενάδα, εκεινη τη σκηνη, ΟΧΙ. Ξερεις ποια εννοω, με ποιον εννοω. Οχι. Δεν.
Promise me, Ned...
Reply
#4
"Η Επανάσταση του Ρόμπερτ χτίστηκε σε ένα ψέμα".
Αλήθεια, Μπράννυ; Τότε πού είναι ο Ρίκαρντ και ο Μπράντον;

Ο Ραίγκαρ ονόμασε τον Τζον Αίγκον. Αίγκον. Δεν είναι ότι είχε ήδη γιο Αίγκον από την Έλια, όχι. Φαντάζομαι σενάριο όπου οι Ταργκ κερδίζουν την ΕτΡ...

Ρέι Ρέι: Από δω ο γιος μου ο Αίγκον No 1 και ο άλλος γιος μου, Αίγκον No 2.
Αίγκον No 2: Προτιμώ το "Εγγ".
Αίγκον No 1: *χτυπάει το κεφάλι του στον τοίχο*

Επίσης τι στο καλό, βρήκαν τον καλύτερο Χάρρυ Λλόυντ look-alike που μπορούσαν και του πάσαραν την περούκα του Βισέρυς; Σοβαρά;

Το βαρκοσέξ ήταν... δεν έχω λόγια. Εντελώς κενές εκφρασεις, χημεία μηδέν, ο Κιτ και η Εμίλια απκ υποκριτική... κούντεντ, ένα χάλι.
She was his most trusted counsellor and his right hand
Reply
#5
Ρε αγόρια της παρέας, λύστε μου την απορία: Το cock πονάει ή τα balls στην κλωτσιά;; Διότι ο Θήον εχασε το κοκ του, οχι τα μπωλς του και απ'οτι ξερω, τα [member=2123][/member][member=2123][/member] ειναι που πονάνε.


(think)  8-|  (giggle)
Promise me, Ned...
Reply
#6
Μια λεξη μονο


Απαισιο
Reply
#7
Στην 8 σεζον τι ακριβως θα δειξουν πολεμο και πολεμο...........?
Reply
#8
αν μπορεί να μου απαντήσει κανείς, κάποια ερωτήματα που μου δημιουργήθηκαν απο το επεισόδιο. όχι οτι ήταν κάτι φοβερό, αλλά μιας που φάγαμε τόσα χρόνια, ας το ακολουθήσουμε μέχρι τέλους.
1) απο ότι φαίνεται χωρίς το δράκο (μάλλον) δεν έπεφτε το τείχος, ή και να έπεφτε θα είχε τόσο σηματνικές απώλειες που δε θα μπορούσε να κερδήσει τις επόμενες μάχες. Οπότε που το ήξερε ο knight king, οτι θα του φέρνανε έναν πεσκέσι. Μπορεί και αυτός να βλέπει στιγμιότυπα απο το μέλλον?
2) o tyrion γιατί χαλάστηκε που ο john εκανε φάση με την Νταινέρυς?

Πάντως να πώ και εγώ οτι το μόνο που μου φάνηκε ενδιαφέρον ήταν οι σκηνές που έπαιζε η cersei
Reply
#9
7 επεισόδια με λίγια λόγια μόνο και μόνο για να βρεθεί τρόπος να περάσουν οι whitewalkers το τοίχος και για να ξυπνήσει ο Jame.... Χαλάλι τους  (rofl) (rofl) (rofl)
Reply
#10
(28-08-2017, 02:22 PM)aggelos87 link Wrote: 2) o tyrion γιατί χαλάστηκε που ο john εκανε φάση με την Νταινέρυς?

χαλάστηκε που δεν τον πήραν και αυτόν  (party) (party)
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)