Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Επεισόδιο 5ο - Eastwatch
#28
[member=504]bouzk77[/member] 
Quote:  Βασικά πάμε για βατερλώ τύπου "Lost". 
Μη μιλάς σε παρακαλώ για "Lost",  δεν το αντέχω  κι ούτε θα το αντέξω ...
Quote: Αλήθεια περιμένει κανείς πως και πως το επόμενο επεισόδιο, όπως στους προηγούμενους κύκλους; 
Γι' αυτό  έγραψα  πιο πάνω ότι "περιμένω πώς και πώς"  ,  με τη διαφορά όμως ότι  είναι σα να βλέπω πλέον καου-μποικη ταινία , με σενάριο  "σπαγγέτι γουεστ" ,  μια περιπέτεια μόνο δηλ.  με αδιάφορη πλέον τη λογική.
Αν υπάρχει κάποιος που το υποστηρίζει,  θα ΄'θελα να μου το πει και εξηγήσει αν έχει την καλοσύνη.
Τι νόημα έχει  το να πάνε πέραν του Τείχους και να συλλάβουν ένα ζόμπι,  να το δείξουν στην αυτού υψηλότητα Σέρσει,  που και λογική έχει και κατανόηση ... 
Κι η Ντάνυ; (όπως άφησα πριν το ερώτημα να αιωρείται)  Ενώ  με μια χαψιά μόνο του Ντρόγκο  μπορεί να καταλάβει την πρωτεύουσα  - σημείωση:  ποιος είναι αυτός στο Κινγκς Λάντινγκ  που είναι αφοσιωμένος στη Σέρσει,  πλην ελαχίστων; -  και προτιμά να αφήσει το χρόνο  να περνά,  έχοντας αυτή μια  ευρύχωρη βάση, τις σοδειές και προμήθειες της,  βοσκοτόπια για τους φιλήσυχους Ντοθράκι κ.α. 
Ανέφερα μόνο το χρόνο.  Αν θυμηθούμε "Πελοποννησιακό Πόλεμο"  ο Αλκιβιάδης (και μετέπειτα χωρίς αυτόν) κι ο αθηναϊκός στόλος επιδίωκε ναυμαχία. Ο Λύσανδρος του σπαρτιατικού απέφευγε.  Κέρδιζε χρόνο  στον οποίο οι Αθηναίοι γίνονταν πιο ανυπομόνοι και ...
Αν πηγαινε με το στρατό της , δε θα πω για στόλο, γιατί καιροφυλακτεί ο Έουρον, γύρω απ' τα τειχη  κι έκανε ένα demo ο Ντρόγκο,
ποιος ; ποιος  θα καθότανε να πολεμήσει  για τη Σέρσει;  Ρωτώ.
Απορία υπάρχει βέβαια και για το στρατό των Λάνιστερ,  γιατί τη μια δείχνει ότι έχει εγκαταλήψει (θα μας πουν ότι έχουν κρυφτεί κάπου εκεί γύρω - στην πραγματικότητα είναι μια τεραστια περιοχή,  αλλά φαίνεται  σα να είναι το πάνε-έλα Θεσ/νίκη-Λαγκαδάς ) την άλλη με το Τζέιμι,  κατεστραμμένο και παραδωμένο.
Ο δε στρατός του Ντορν  ήταν μόνο η Ελάρια  και τα φίδια ;

Άντε και φέρνουν (λες και πάνε για σαφάρι,  άσχετα αν μας το δείξουν και μείνουμε άφωνοι απ' το θέαμα) το ναρκωμένο ζόμπι.
Το βλέπει η Σέρσει,  το βλέπει κι ο ξάδερφός του ο Στρογκ-Βουνό *  ,  και; Και αποφασίζει να γίνει φιλάνθρωπος να βάλει πίσω  όλο τον εαυτό της  και να θέσει το στρατό της  στην υπηρεσία της ανθρωπότητας,  μέχρι ...
  Και μετά ...  "Πού μείναμε, Ντάνυ;  Α, εσύ ήσουν στο Ντράγκοστόουν,  εγώ στο Κινγκς Λάντινγκ,  εεπ! Ντάνυ,  κάνεις ζαβολιές!
Δεν παίζεις καλά το "Παιχνίδι του Στέμματος",  ε, δε σ' έχω φίλη!!  Γιουχοου!  Τζέιμι !!! "

Α, [member=504]bouzk77[/member] , σε ξαναρώτησα κι άλλη φορά, αλλά δε μ' απάντησες.
Για την εικόνα σου "Ο λύκος και το Γεράκι" ... ( - Σ' άρεσε η ταινία;    - Ναι, Σάντορ,  μ' άρεσε ... )

Τροπ/ση:  *  Μια φλασιά της στιγμής:
  Έτσι και ...  (να μην πω  γιατί ποτέ μη λες ποτέ,  αλλά θα το πω κι ας φοβάμαι από μέσα μου.  Οκ, εξομολογούμαι  ότι δε θα κάνω την "υπόσχεσή" μου )  Έτσι και γίνει αυτό  που θα πω ή αλλιώς φαντάστηκα παρακάτω,  δε θα ξαναδώ  GoT (mousi) :
Να φέρουν στη Σέρσι (για να μην ψάχνω τα διαλυτικά συνέχεια)  το Sandor ζόμπι  και να έχουμε το λεγόμενο  "Κληγκέιν-Μπολ" !!
Ε,  οκ  μη βαράτε όλοι μαζί!!  Αυτό το μνμ  θα πρέπει να αυτοκαταστραφεί  μην τυχόν και το δουν οι DD ...
A hound will die for you
  but never lie to you
Reply


Messages In This Thread
Επεισόδιο 5ο - Eastwatch - by nirne - 13-08-2017, 09:49 PM
Απ: Επεισόδιο 5ο - Eastwatch - by SANDOR CLEGANE - 15-08-2017, 05:52 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)