Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Spoilers] - Επεισόδιο 3ο - Oathbreaker
#1
Συζήτηση για το 3ο επεισόδιο του έκτου κύκλου της σειράς για όσους επιθυμούν να κουβεντιάσουν γι' αυτό σε σχέση με τα βιβλία.

Η συζήτηση μπορεί να ξεκινήσει με την έναρξη του επεισοδίου στις 4 το πρωί.
[Image: tumblr_o93djqxP231rg4myfo1_500.gif]
Reply
#2
Παίζει να ήταν από τα χειρότερα επεισόδια που έβγαλαν για να μην πω το χειρότερο

Γιατί κάνανε έτσι τους Βόρειους??? Ο ένας χειρότερος από τον άλλο....όλοι αποδέχτηκαν τον Ramsay


Θετικά
-Η σκηνή του Jon στην αρχή?

-Το ότι το παιδί της Gilly επιτέλους μεγάλωσε

-Ο jon που σκότωσε τον Olly και τον Alister



Αρνητικά

-Λέει η Melisandre ότι ο Stannis δεν είναι ο Prince that was Promised...Οκ Γιατί δεν είπε ότι παρόλο που δεν είναι πάλεψε για το βασίλειο και προσπάθησε να πολεμήσει τους Άλλους

-Ο Davos

-Το Tower of Joy...Οι 6 αντί για 7? Οι 2 αντί για 3? Τα 2 σπαθιά? Η πανοπλία των Targaryen? Η χωρογραφία? Το ότι μας κάνει να περιμένουμε κάτι που δεν έγινε? όλα?

-Ο Bloodraven 1000 χρονών? Δεν έχουν ιδέα για τους χαρακτήρες

-Σκηνή της Daenerys

-Τον Tyrion να κάνει αστεία και το στερεότυπο με τον Varys και την βεντάλια

-Σκηνή Jaimie Cercei...Η σκηνή με τον pycelle οκ αλλά όλο το υπόλοιπο....Κάθεται ο Jaimie και η Cercei και όλοι φεύγουν μετά...

-O Tommen απλά θέλω να πεθάνει

-Η Arya για κάποιο λόγο μου είναι αδιάφορη

-Και τώρα το χειρότερο....Ο Morse Umber για κάποιο λόγο ξέρει ότι ο Ramsay σκότωσε τον Roose και είναι οκ με αυτό....Του λέει μάλιστα ότι θα έκανε και αυτός το ίδιο στον δικό του πατέρα....Αυτός είναι ο βορράς της σειράς δυστυχώς....Θεωρεί τον Roose Botlon κακό πολιτικό και υποστηρίζει ότι ο Ramsay είναι καλύτερος...Και το χειρότερο από όλα δίνουν τον Rickon και σκοτώνουν και τον Shaggydog....Πραγματικά δεν σέβονται τίποτα.....Αυτός ήταν ο Rickon...Που όλος ο Βορράς θα πάλευε για αυτός.....Τόσο κακό γράψιμο....Και ο  Shaggydog πέθανε έτσι απλά


Δεν καταλαβαίνω γιατί τόσο κακό και πρόχειρο γράψιμο...Ναι οκ τους πιέζει ο χρόνος αλλά τρώνε 5 λεπτά για τα αστεία του Tyrion και στο Kings Landing....Μεγάλη απογοήτευση αλλά έφτεγα και εγώ που είχα ελπίδες

Επίσης ο Theon πως βρέθηκε στα Iron Islands
"Προσπαθούσα να κερδίσω το θρόνο για να σώσω το βασίλειο, όταν θα έπρεπε να σώσω το βασίλειο για να κερδίσω το θρόνο."
Reply
#3
Μαλιστα....


Συντομες εντυπωσεις:


- Μας φαγανε εναν Βασιλικο Φρουρο και τον αντικαταστησανε δινοντας δευτερο ξιφος στον Αρθουρ Ντεην. Τεσπα. Το περιμενα οτι πισωπλατα χτυπησε ο Ρηντ τον Αρθουρ, οχι τιμιο, αλλά... τιμή ή Νεντ ζωντανος; Δεν μπορω να διαλεξω. Και εννοειται οτι η σκηνη διακοπηκε πάνω στο ζουμί, θα μας το βγαλουν από τη μύτη το R+L=J. Φανταστικος ο ηθοποιος που διαλεξαν για Αρθουρ, λιγη ωρα παρουσιας αλλά στιβαρη και μεστή. Θα τολμησω να πω οτι εχω μια ελπιδα οτι αν αποφασισουν να δειξουν και τον Ραιγκαρ, θα διαλεξουν αποδεκτο ηθοποιο. Για να δουμε!


- Μεγαλωσε και ο Ρικον, παει ο ανταρολυκος του. Φακ. Στα χερια του παρανοϊκου τωρα.


- Αρυα, αντε να παιρνεις κεφαλια τωρα.


- Τζον αγορινα μου, αντε γινε αντρας τωρα. Ακομα το σκεφτεσαι; Οταν παρατησε τη Φρουρα ειπα επιτελους. Αντε να πας νοτια τωρα.


- Το πόσο δεν με ενδιαφερει η Ντανυ δε λεγεται.


- το πόσο βαρεθηκα στη Μηρήν δε λεγεται.


- Ο Σπουργιτης εχει καταλαβει κανεις τι καπνο φουμαρει;


- Καλε, μεγαλωσε το μωρο της Γκιλι!


Χμ.... Τζον, Μπραν, Αρυα και Ρικον λοιπον. Α και η Σανσα. Οι Σταρκ αντεπιτιθενται. Για να δουμε!


Α και μια απορια: το Prince that was promised, ειναι η πρωτη φορα που το ακουμε στη σειρα ή εχει ειπωθει και παλιοτερα; Αρχιζουνε τα κομματια του παζλ να πεφτουνε στο τραπεζι. Ο Μπραν και Μελισανδρα τα κοπανανε. Οχι εχεις δυναμη να φτιαχνεις σκιες (βασιλικο αιμα), οχι ο πριγκηπας της υποσχεσης, να και η Λυαννα, να και ο Ραιγκαρ.


Ειδωμεν....

Promise me, Ned...
Reply
#4
Και κάτι άλλο....Γιατί ο Arthur Dayne πέρασε το σπαθί του με τόση ευκολία στην πανοπλία του Stark ?
"Προσπαθούσα να κερδίσω το θρόνο για να σώσω το βασίλειο, όταν θα έπρεπε να σώσω το βασίλειο για να κερδίσω το θρόνο."
Reply
#5
Προσωπικά θεωρώ ότι ήταν κάπως απογοητευτική η επάνοδος του Τζον.
Σαν να είχε πέσει σε κώμα και να ξύπνησε, όχι σαν να είχε μαχαιρωθεί μέχρι θανάτου.
Ο θάνατος Άλλισερ-Όλλυ μου φαίνεται σαν ένας άκομψος τρόπος και βιαστικός ώστε
να ξεμπερδέψουν με τους στασιαστές.




Η ειρωνεία είναι ότι ο Άλλισερ ήταν φανατικά πιστός στους Ταργκάρυεν και μισούσε τον Τζον επειδή ήταν Σταρκ.
Πίστευα ότι θα μάθαινε ποιανού γιός ήταν ο Τζον.




Δεν ξέρω, περίμενα κάτι διαφορετικό από τον Τζον, ο θάνατος του ήταν αναπάντεχος και βίαιος.
Ο Μπέρικ π.χ. ήταν παράνομος και ήξερε ότι διέτρεχε κίνδυνο και πάλι όταν επέστρεψε κάτι έλειπε.
Δεν λέω ότι ήθελα ο Τζον να γίνει σαν αυτούς από το Πετ Σέμετερυ αλλά πολύ φυσιολογικός επέστρεψε.


Κρίμα που ο Εντ ήταν σχεδόν ανύπαρκτος στους προηγούμενους κύκλους. Δεν είναι πειστική η παρουσία του και
η στάση του.


Μου άρεσαν οι σκηνές Σαμ-Γκίλλυ, κυρίως επειδή μου αρέσουν και οι ηθοποιοί και περιμένω να δούμε τους Τάρλυ ]Smile
Δεν ξέρω πως θα εξελιχθεί η σχέση τους, όμως για την ώρα είναι ενδιαφέρουσα, πιο πολύ από τις άλλες πλοκές.


Τώρα για τον Πύργο της Χαράς...


Η ουσία είναι μια.


Ο Μάρτιν έχει ελαττώματα ως συγγραφέας.
Μερικές φορές η πλοκή κάνει κοιλιά.
Μερικές φορές βάζει υπερβολικά πολλούς χαρακτήρες, που θα μπορούσαν να απουσιάζουν.
Μερικές φορές εστιάζει πολύ στις περιγραφές, ειδικά των φαγητών.


Η σκηνή του ΠΤΧ είναι από εκείνες τις φορές που η γραφή του είναι ποιητική χωρίς φιοριτούρες, ο διάλογος
είναι τρομακτικά απλός και θλιμμένος.
Η σκηνή σύντομη και μυστηριώδης.


Αν και ήταν αναμενόμενο να μας δείξουν μόνο την μάχη, θεωρώ ότι ήταν απογοητευτικό που δεν έβαλαν όλη την σκηνή και αφαίρεσαν την υπόσχεση της Λυάννα.


Είναι σαν να έκοβαν τον ΚΓ στην μέση και σε ένα επεισόδιο να έδειχναν τον θάνατο του Ρομπ και σε άλλο της μάνας του.




Ο Luke Roberts ήταν εξαιρετικός ως Άρθουρ, και ας μην είχε την Αυγή.
Ιδέα μου είναι ή εμφανισιακά παραπέμπει στον Τζέιμυ στην μετά Τζόφρυ εποχή?


[Image: Dayne.jpg]




[Image: Nikolaj-Coster-Waldeau-as-Jaime-in-Game-of-Thrones.jpg]


Στα βιβλία ο Νεντ λέει στον Μπραν ότι ο Χάουλαντ του έσωσε την ζωή. Η πισώπλατη μαχαιρία τελικά ήταν ο τρόπος με τον οποίο ηττήθηκε ο ιππότης.
Μάλλον ο Νεντ δεν είναι τόσο έντιμος όσο υποστήριζαν μερικοί...


Η σκηνές στην Μηρήν δεν με συγκίνησαν.
Έχουν αποσπαστεί τόσο πολύ από τα βιβλία, που είναι απόλυτα φανφίκτιον.
Ο Βάρυς να ενεργεί τόσο μα τόσο φανερά?
Ο Βάρυς?
Ο Βαρυς?


Η σκηνή Τύριον, Μισσαντέι και Γκριζοσκώληκα είτε υπήρχε είτε όχι, το ίδιο κάνει.


Κάιμπερν και τα παιδιά του Βάρυς είχε ενδιαφέρον...Θέλω πολύ να δω πως θα εξελιχθεί η φάση, αναρωτιέμαι εαν ο Βάρυς επιστρέψει στο Κινγκς Λάντινγκ ή εαν ακόμα έχει επιρροή εκεί.


Ειλικρινά περιμένω πότε επιτέλους ο Τζέιμυ θα χωρίσει την Σέρσει.
Ο Κήβαν ήταν αρκετά καλός, σχεδόν όπως στα βιβλία.
Η στάση του απέναντι στα ανίψια του είναι πειστική, αυθεντική και διπλωματική.
Δείχνει πολλά για την αφοσίωση του στους Λάννιστερ και την αποφασιστικότητα του ώστε να διορθώσει τα σφάλματα των παιδιών του Τάηγουην.
Κανονικά βέβαια ο Τζέιμυ θα έπρεπε να στηρίζει τον θείο και όχι την αδερφούλα του...
Show Content




Θέλω τον Υψηλό Σπουργίτη να πεθάνει. Αυτό.






Η Άρυα, τι να πω για την Άρυα?


Στα βιβλία, η πλοκή της μου άρεσε μέχρι τα δύο πρώτα βιβλία.
Στο τρίτο είχε ενδιαφέρον αλλά όχι για την ίδια την Άρυα, αλλά για όσους συναντούσε, Μπέρικ, Σάντορ.


Στο 4ο και 5ο η πλοκή της ήταν αφάνταστα βαρετή και ανούσια.
Και στην σειρά εξακολουθεί να είναι έτσι.


Show Content




Τώρα για τον Βορρά...




Θεωρώ αποτυχία της σειράς το ότι δεν έδειξαν έστω και ελάχιστα άλλους άρχοντες του Βορρά εκτός από Σταρκ και Μπόλτον.
Οι υπόλοιποι είναι σαν να μην τους άγγιξε ο ΚΓ ή ο αφανισμός των Σταρκ.


Είναι πολύ τσαπατσούλικο.


Σκοτώνει ένας μπάσταρδος τον μπαμπά, την μητριά και το ετεροθαλές αδερφάκι του?


[Image: no-problem-thumb.jpg]


Έχει πεθάνει ο Τρανοτζον Άμπερ?


[Image: no-problem-thumb.jpg]


Και το καλύτερο?


Ενώ έχουμε σφαγές, αιματοχυσίες και πισώπλατα μαχαιρώματα, ο πιο πιστός στον Βασιλιά Ρομπ Σταρκ, πεθαίνει από φυσικά αίτια.
Είναι σαν να είχαν συλλάβει οι Λάννιστερ τον Νεντ  και εκείνος να πεθάνει από καρδιακό προτού τον εκτελέσουν...




Και ασφαλώς ο Άμπερ ο νεότερος δεν έχει όρεξη να πενθήσει τον πατέρα του.


Η σειρά δεν είναι καθόλου, μα καθόλου συνεπής με την λογική.




Η εμφάνιση του Ρίκον, επιβεβαίωσε όσους πίστευαν ότι αυτός θα ήταν το δώρο του Ράμσεϋ.
Με τον Μαλλιαρό νεκρό, έχουμε μέχρι στιγμής 3 ανταρόλυκους νεκρούς.


Ποτέ δεν μου έκανε ιδιαίτερη εντύπωση ο Ρίκον και τον θεωρώ ήσσονος σημασίας χαρακτήρα.
Όμως είναι κάπως άκομψο να τον εξαφανίζεις όταν πρέπει και να τον επανεμφανίζεις ακριβώς την στιγμή που ο Ράμσεϋ τον έχει ανάγκη.


Άραγε για πόσο ακόμα θα είναι ζωντανή η Όσσα?


Η πλοκή της Νταινέρυς κυλάει πολύ αργα...













He was sick of it, sick of lords and lies, sick of his father, his sister, sick of the whole bloody business.
Reply
#6
Δεν θα γράψω εδώ τι δεν μου άρεσε στο επεισόδιο αυτή τη φορά. Ήταν πάρα πολλά και έτσι προτίμησα να τα γράψω στο θρεντ της γκρίνιας. Θα πω όμως για τα λίγα που μου άρεσαν και για όσα βρήκα ενδιαφέροντα.

-Η Μελισάντρα δηλώνει σχεδόν ξεκάθαρα ότι ο Τζον είναι ο Πρίγκιπας της Προφητείας. Άσχετα από το αν είναι τελικά, γιατί μπορεί ακόμη και στη σειρά να αποδειχτεί ότι η Ντάνυ είναι αυτή που εκπληρώνει την προφητεία ή και η Ντάνυ τέλος πάντων, θεωρώ πάρα πολύ σημαντικό το ότι αναφέρθηκε η προφητεία. Ευελπιστώ λοιπόν ότι θα αρχίσουν να ασχολούνται λιγάκι και μ' αυτήν τώρα που πήραμε το δρόμο για το τέλος. Και ναι, κι εγώ αναρωτήθηκα αν αναφέρθηκε ξανά ο Πρίγκιπας της Προφητείας στη σειρά. Αν όχι, είμαι σίγουρη ότι σε κάποιο επεισόδιο από τα αμέσως επόμενα, θα εξηγήσουν τι παίζει μ' αυτόν.

Όσοι επιθυμούν να μάθουν περισσότερα για τον Πρίγκιπα της Προφητείας/Άζορ Αχάι, μπορούν να διαβάσουν το άρθρο στο παρακάτω λινκ. Δεν περιέχει σπόιλερ:
http://westeros.gr/forum/index.php/topic,10487.0.html


-Ο Luke Roberts που υποδύθηκε τον Σερ Άρθουρ! Ήταν τέλειος! Κάτι παραπάνω από τέλειος! Αφού τον είδα, δεν μπορώ πλέον να φανταστώ καλύτερο Άρθουρ Ντέυν! Damn, λυπάμαι τόσο πολύ που δεν θα τον ξαναδούμε! Εκτός κι αν δείξουν κάνα φλάσμπακ από το Τουρνουά στο Χάρρενχαλ και μας τον δείξουν ξανά! Βασικά, και τι δεν θα έδινα για Τουρνουά του Χάρρενχαλ γενικώς! Κι ας τα κάνουν σαλάτα οι D$D, δε με νοιάζει, όλο και κάτι ενδιαφέρον θα υπάρξει!

-Σερ Άρθουρ Ντέυν: "Ο πρίγκιπάς μας μας ήθελε εδώ"! Μοιάζει να επιβεβαιώνεται εδώ ότι ο Ραίγκαρ έδωσε τη διαταγή στους φρουρούς να μείνουν εκεί. Όχι ότι υπήρχαν μεγάλες αμφιβολίες, αλλά όταν σχεδόν τα πάντα γύρω από τον Πύργο της Χαράς καλύπτονται από μυστήριο, καλά είναι να ξεκαθαρίζονται κάποια απ΄αυτά. Να δούμε βέβαια τι θα πει κι ο Τζορτζ.
Επίσης, ως φαν του Ραίγκαρ, έλιωσα με τη φράση!!!!!!!  (inlove)

-Η Λυάννα ουρλιάζει μέσα από τον Πύργο. Αν δεν την γδέρνει κάποιος τύπου Ράμσεϊ, τότε υποθέτω πως την ώρα της συμπλοκής έξω από τον Πύργο, εκείνη γεννούσε μέσα.

-Τέλος, οι D$D μοιάζει να επιβεβαιώνουν την άποψη πολλών αναγνωστών ότι η Σκοπιά του Τζον τελείωσε με το θάνατό του. Βέβαια, καθόλου αυτό δεν σημαίνει πως έτσι θα γίνει και στα βιβλία, αλλά ίσως να είναι μια ένδειξη. 


[Image: tumblr_o93djqxP231rg4myfo1_500.gif]
Reply
#7
Μόλις ξαναείδα τη φάση στον Πύργο της Χαράς και πρόσεξα ότι ένα από τα άλογα των συντρόφων του Νεντ έχει ντορνιανή "φορεσιά" κι ότι ένας από τους συντρόφους του φοράει σαρίκι!!!! Ήταν οι Ντορνιανοί με το μέρος του Νεντ σύμφωνα με τη σειρά;;;;;;; Οι Ντορνιανοί; Που ο Τζον Άρυν χρειάστηκε να πάει αυτοπροσώπως στο Ντορν και να έρθει σε ειδικές διαπραγματεύσεις μαζί τους μετά την επανάσταση για να δεχτούν ως βασιλιά τους τον Ρόμπερτ;;;; Οι Ντορνιανοί; Πήγαν να σώσουν τη Λυάννα; Την "γκόμενα" του συζύγου της πριγκίπισσας Έλια Μαρτέλ;;;;;
For f@ck sake, τι έγινε εδώ;
[Image: tumblr_o93djqxP231rg4myfo1_500.gif]
Reply
#8
Απο ολο το επεισοδιο μου αρεσαν κυριως οι σκηνες του Τζον. Δεν δειχνει να εχασε κατι απο τον εαυτο του, ο ιδιος αισθηματικουλης που ηταν παντα.
Μου κακοφανηκε η εκτελεση των αλλων αλλα θα μου πεις τι αλλο μπορουσε να κανει?

Μου γεννηθηκε η απορια γιατι τωρα ειναι σιγουρη η Μελισανδρα πως ειναι ο πριγκηπας που περιμεναν. Επειδη αναστηθηκε? Δεν ειναι ο μονος.

Μου αρεσε πολυ ο ηθοποιος που παιζει τον Αρθουρ, στενοχωρηθηκα που πεθανε και τοσο ανανδρα μαλιστα και ενοχληθηκα απο το τελευταιο χτυπημα που του εδωσε ο Νεντ. Ο Νεντ φανηκε σαν ενας παλιοπαιδαρας που ηρθε να πουλησει τσαμπουκα ενω στην πραγματικοτητα εψαχνε να σωσει την αδερφη του.
Δεν περιμενα να δειξει και την σκηνη στον πυργο, νομιζω ηταν προφανες οτι θα συνεχιζοταν αλλη φορα τοσο που κρατησε η μαχη.

Απο τα υπολοιπα τα περισσοτερα πληκτικα (βαριεμαι αφανταστα Σαμ, Ντανι, Τυριον, Τομμεν)

Με διασκεδασε λιγο το συμβουλιο και ο Κεβαν με τη γιαγια και η μπουφλα στην Σερσει, αν και παιδαριωδης.

Μου φαινεται αστειο που ο νεος Μειστερ προσπαθει να αντικαταστησει τον Βαρυς. Ποσα καθηκοντα πια αυτος ο ανθρωπος? Ο Βαρυς διαχειριζοταν πολυ περισσοτερα απο μερικα παιδακια για να στησει το συστημα πληροφοριων που ειχε και ηξερε πως να τις αποσπασει.

Η Ντανι πρεπει να συνελθει λιγο, το παραεχει δει υπερανω σε σημειο να μη ξερει ποτε να κρατησει το στομα της κλειστο. Με ενοχλει που αυτο το πισωγυρισμα δειχνει να κραταει ολη τη σεζον. Θα μας κανει να χαιρομαστε το ξεφτυλισμα που της κανουν.

Δυσκολευομαι να πιστεψω οτι η Αρυα ξεπερασε την εαυτο της. Ελπιδοφορο που αναφερθηκε εστω ο Ηοund.

Η Σερσει ανεφερε οτι θα γινει δικη με μονομαχια η λαθος καταλαβα? Αρχικα νομιζα μιλουσε για δικη της Μαργκερι.

Στενοχωρηθηκα με τον Ρικον και πολυ φοβαμαι η Οσα δεν θα ειναι για πολυ μαζι μας.

Μου κανει τρομερη εντυπωση που οι Βορειοι εβρισαν ετσι τον Ρους και θεωρουν τον ψυχακια καλυτερο Φυλακα του Βορρα. Ενας κι ενας παρουσιαζονται ολοι, εξαιρετικοι ανθρωποι.

Απορια. Ολα τα μαθαινουν απο το Μαυρο Καστρο. Το οτι ετοιμαζεται επελαση των Αλλων δεν το εχουν μαθει και ανησυχουν μονο μη τους μαγαρισουν τα χωραφια οι Αγριοι? Αυτο το κουτσομπολιο πως τους διεφυγε?


Καποιος ανεφερε τον Θηον. Ειχε σκηνη με Θηον και δεν την ειδα?
Reply
#9
Ο Τζον επιβεβαιώνει την άποψή μου ότι μετά το θάνατο δεν υπάρχει τίποτα. Κενό. Μαύρο σκοτάδι. Είναι και μικροτσούτσουνο το αγόρι. Πίκρα κορίτσια. Τι είχε φάει ο Σαμ και έβγαζε νερόφιδα από το στόμα; Ήταν ανάγκη τόσο ξερατό;
Στον Πύργο της Χαράς έπρεπε να έχουμε 7 εναντίον 3. Όχι 6 απέναντι σε 2. Ο Σερ Άρθουρ Ντέυν ήταν όλα τα λεφτά. Ο νεαρός Νεντ μέτριος προς χάλια. Ο Χάουλαντ Ρηντ κρυφονυφίτσα όπως τον περίμενα. Ο εκπρόσωπος του Ντορν άκυρος. Εκτός αν δεν είναι από το Ντορν.
Η Ντανυ βαρετή. Τουλάχιστον έδειξε λίγο στήθος. Ας είναι.
Βάρυς και Τύριον zZzzZzzzZz...
Σιγά μην είναι αυτά τα μούλικα τα πουλάκια του Βάρυς. Έχει και μεγαλύτερα πουλάκια ο ευνούχος που ζητάνε κάτι παραπάνω από καραμέλες για αντάλλαγμα. Όταν είδε ο Μειστερ τον Γκρεγκορ Κλεγκέιν ακούστηκε πορδίτσα; Σπουργίτης με Τόμμεν βαρέθηκα. Με την Άρυα έχω μια απορία. Όταν λέει ότι έχει 4 αδερφούς τρώει ξύλο. Διορθώνει και λέει ότι έχει 3,5 αδερφούς. Δεν τρώει ξύλο. Αν ο Τζον είναι Ραιγκαρ X Λυάννα, τότε πως η Άρυα έχει τον Τζον μισό αδερφό;
Ο Ρικον μου θυμίζει τον γιο του Φιλ Ντανφι από το Modern Family. Ο Μαλλιαρός δεν θυμάμαι αν ήταν τόσο σκουρόχρωμος.
My analysis is ended
Dracarys
Reply
#10
(09-05-2016, 09:42 AM)dervil13 link Wrote: Ο Τζον επιβεβαιώνει την άποψή μου ότι μετά το θάνατο δεν υπάρχει τίποτα. Κενό. Μαύρο σκοτάδι. Είναι και μικροτσούτσουνο το αγόρι. Πίκρα κορίτσια. .


Μετά απο μιση νυχτα εξω στο παγονοκρυο, συν αλλη μια μερα τσιτσιδος οριζοντιως (σιγά το κουρελάκι-τσουτσουνομάντηλο, δεν ζεσταινε αυτο).... ε... να μη του γινει γαριδάκι, βρε παιδια; Εσας δηλαδη θα σας εμενε περηφανο και φουντωτο;  8-|  (giggle)


Αλλά Τζον αγόρι μου, δειξε επιτελους τι εχεις και εκει που εχει σημασια. Αντε πανε στο Γουιντερφελ να κοψεις κεφαλια, αντε!


Tongue 
Promise me, Ned...
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)